captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: jei norite būti aktyvūs, darbingi, nenutukę – pusryčius valgykite

Mokslinių tyrimų duomenimis, pusryčių  nevalgymas tiesiogiai susijęs su didesniu kūno masės indeksu, t. y. didesne rizika vystytis nutukimui. O su šia problema kartu rikiuojasi ir ligos – širdies kraujagyslių, cukrinis diabetas ir kitos.

Šiuo metu literatūroje nurodoma, kad maždaug trečdalis suaugusiųjų ir tiek pat vaikų Europoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose nepusryčiauja. Kodėl nevalgo rytais? Nenori, stengiasi nepriaugti svorio, neturi laiko. Mokslinių tyrimų duomenimis, pusryčių  nevalgymas tiesiogiai susijęs su didesniu kūno masės indeksu, t. y. didesne rizika vystytis nutukimui. O su šia problema kartu rikiuojasi ir ligos – širdies kraujagyslių, cukrinis diabetas ir kitos. Apie pusryčius kalbėsime su dietologe Evelina Cikanavičiūte.

Senovėje podagra buvo vadinama karalių liga, nes ji dažniausiai pasirenka geriausius 35–45 metų vyriškos lyties atstovus. Liga pažeidžia sąnarius. Dažniausiai pirmasis sąnarys, pranešantis apie prasidedančią ligą – didžiojo kojos piršto. Viena pagrindinių ir svarbiausių profilaktikos priemonių – mityba: riebus ir gausus valgymas užgeriant alkoholiu sudaro palankiausias sąlygas podagrai plisti.

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ – šeštadienį, birželio 6 d., 11.05 val. ir birželio 11 d. 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

(Laida kartojama.)

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...