captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: tikroji pieno perdirbimo ūkyje nauda

Pieno fermos šeimininkė Vilytė Mažintienė, pardavusi kilogramą pieno bendrovei „Rokiškio sūris“, uždirba 18 euro centų. Gamindama ūkio cechelyje pieno produktus – maždaug 4 kartus daugiau.

Kazlų Rūdos savivaldybės pieno fermos šeimininkė Vilytė Mažintienė, pardavusi kilogramą pieno bendrovei „Rokiškio sūris“, uždirba 18 euro centų. Gamindama ūkio cechelyje pieno produktus – maždaug 4 kartus daugiau. Bet tai neatskaičiavus vežimo į Kauno turgelius, gaišaties juose, pakuočių, kitų išlaidų... Kokia tikroji nauda?

Jau pusantrų metų ES  ir JAV derybininkai intensyviai derasi dėl didžiausio pasaulyje laisvos prekybos ir investicijų sutarties. Pasirašius sutartį, bus sukurta pusę pasaulio apimanti vieninga vieno milijardo vartotojų rinka nuo Aliaskos iki Baltijos jūros. Kaip būsima sutartis gali atsiliepti Lietuvos žemės ūkiui?

Šiuos metus Lietuvos Seimas yra paskelbęs Mykolo Kleopo Oginskio metais. 250-osios kompozitoriaus, politikos veikėjo gimimo metinės taip pat yra įtrauktos į UNESCO minimų sukakčių kalendorių. Nemažai renginių, kuriuose buvo prisimintas ir pagerbtas Mykolas Oginskis jau  įvyko, daug jų dar vyks. Juose prisimenami ir Oginskių dinastijos nuopelnai Lietuvos žemės ūkiui.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, birželio 8d., 06.07  val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...