captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie „Lietuvos išeivijos dailės fondo“ veiklą

„Šiuo metu pas mus nėra išeivijos dailės raidą apibrėžiančios nuolatinės ekspozicijos. Lietuvos visuomenė, ypač jaunimas, kol kas menkai supažindinti su lietuvių išeivijos dailininkais, kurių gabumai ir pasiekimai jau pripažinti pasaulyje.“
VšĮ „Lietuvos išeivijos dailės fondas“ vykdančioji direktorė Ugnė Bužinskaitė.
VšĮ „Lietuvos išeivijos dailės fondas“ vykdančioji direktorė Ugnė Bužinskaitė.

„Šiuo metu pas mus nėra išeivijos dailės raidą apibrėžiančios nuolatinės ekspozicijos. Lietuvos visuomenė, ypač jaunimas, kol kas menkai supažindinti su lietuvių išeivijos dailininkais, kurių gabumai ir pasiekimai jau pripažinti pasaulyje. Į Lietuvą atvežta gana daug išeivijos dailės kūrinių, tačiau tai tik maža dalis visos išeivijos dailės kūrybos“, – sako VšĮ „Lietuvos išeivijos dailės fondas“ vykdančioji direktorė Ugnė Bužinskaitė.

„Senjorų dainų šventė „Mes vėl kartu“ pradėta rengti jau nuo 2006 metų, kurios idėją kaip tradiciją tęsiame. Ši šventė – tai galimybė ne tik visos Lietuvos senjorams parodyti savo sukauptą gyvenimišką patirtį dainomis ir šokiais, bet ir visai bendruomenei pabūti kartu, pajusti skirtingų kartų dvasinį ryšį ir bendrystę“, – pastebi šventės meno vadovas ir dirigentas Gintaras Skapas.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Nemunas“, „7 meno dienos“, „Šiaurės Atėnai“, „Literatūra ir menas“.

„Vaikų knygų iliustracijos mums pasakoja apie menininkų kūrybinį kelią, apie jų talento dydį, vaizduotės lakumą, kūrybingumą, nes netgi sovietinės cenzūros sąlygomis šioje dailės srityje padaryta nepaprastai daug. Tai gerokai primiršta, iki šiol deramai neįvertinta mūsų dailės paveldo dalis,“ – įsitikinusi parodos „Sovietų Lietuvos vaikų knygų iliustracijos“ kuratorė dr. Giedrė Jankevičiūtė.

„Šiuo metu pas mus nėra išeivijos dailės raidą apibrėžiančios nuolatinės ekspozicijos. Lietuvos visuomenė, ypač jaunimas, kol kas menkai supažindinti su lietuvių išeivijos dailininkais, kurių gabumai ir pasiekimai jau pripažinti pasaulyje. Į Lietuvą atvežta gana daug išeivijos dailės kūrinių, tačiau tai tik maža dalis visos išeivijos dailės kūrybos“, – sako VšĮ „Lietuvos išeivijos dailės fondas“ vykdančioji direktorė Ugnė Bužinskaitė. Apie fondo penkerių metų veiklą, išsikeltus tikslus ir artimiausią renginį – jubiliejinę Prano Domšaičio (1880–1965) parodą „Visuomet kelyje. Tapyba iš privačių rinkinių“ pokalbis studijoje su „Lietuvos išeivijos dailės fondo“ vykdančiąja direktore U. Bužinskaite ir parodos kuratore Kristina Jokubavičiene.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ birželio 5 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...