captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: šių metų pasėlių deklaravimo ypatumai

Su rubrika „Diena kaime“ apie darbus ir gyvenimą kaime vasaros pradžioje pasakojantis Šilutės rajono Tarvydų kaimo ūkininkas Algimantas Elijošius ketvirtadieniui buvo numatęs teikti deklaracijas tiesioginėms išmokoms gauti. Kaip sekėsi tvarkyti dokumentus, koks ketvirtadienis buvo ūkyje?

Su rubrika „Diena kaime“ apie darbus ir gyvenimą kaime vasaros pradžioje pasakojantis Šilutės rajono Tarvydų kaimo ūkininkas Algimantas Elijošius ketvirtadieniui buvo numatęs teikti deklaracijas tiesioginėms išmokoms gauti. 100 ha augalininkystės ūkio šeimininkas neskubėjo tvarkyti dokumentų, nes jam buvo kilę neaiškumų, mat šiemet pakoreguoti reikalavimai. Kaip sekėsi tvarkyti dokumentus, koks ketvirtadienis buvo ūkyje?

Šiauriausiame Lietuvos kampelyje, prie pat Latvijos sienos, Nemunėlio Apasčios geologinio draustinio teritorijoje, atokiau nuo civilizacijos šurmulio, Aspariškių kaime jaukiai įsikūrusi gyvena amatininkų Nadijos ir Viktoro Lukovnikovų šeima. Ji garsėja okarinų, itališkos kilmės pučiamųjų muzikos instrumentų gamyba.Viskas prasidėjo nuo Viktoro pomėgio, kuris suvienijo visą šeimą bendram darbui. Lukovnikovų pagaminti instrumentai populiarūs ir įvairiose mugėse, ir tarp profesionalų muzikantų. Nemažai iš įvairiausių medžiagų – medžio, molio, kriauklių, nendrių – pagamintų instrumentų iškeliavę į JAV,  Europos šalis – po visą pasaulį.

Daugelis žinome, jog aukštai kalnuose gyvenantys žmonės pasižymi ilgaamžiškumu. Patys kalniečiai, aiškina, kad net ir sulaukę garbingo amžiaus jie sveiki ir žvalūs, todėl, kad sieloje yra ramybė. Pyktis ir pavydas jiems svetimas, nes apkartina gyvenimą. Šia taisykle, ko gero jos nežinodama, vadovaujasi Lietuvos lygumose – Marijampolės rajone, Igliaukoje – gyvenanti Juzefa Karčauskienė. Einanti 94 metus senolė gyvena su sūnaus šeima, žvali, pagal jėgas tvarkosi apie namus, dar neseniai dainavo bažnyčios chore, audė, iki šiol siuvinėja, gali pagroti akordeonu... nors gyvenimas nebuvo lengvas.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, birželio 5 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close