captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: pasėlių priežiūros ypatumai augalininkystės ūkyje

Šilutės rajono Tarvydų kaimo ūkininkas agronomas Algimantas Elijošius su šeima tvarkosi 100 ha augalininkystės ūkyje. Daugiausia augina javų, 20 ha plote pasodintos bulvės. Vasaros pradžios svarbiausi darbai laukuose – pasėlių priežiūra. Ką nuveikė ūkininkas pirmadienį?

Šilutės rajono Tarvydų kaimo ūkininkas agronomas Algimantas Elijošius su šeima tvarkosi 100 ha augalininkystės ūkyje. Daugiausia augina javų, 20 ha plote pasodintos bulvės. Išvakarėse aplankęs visus savo laukus, sprendė, kokiems pasėliams ko reikia: ar tręšti papildomai, ar purkšti nuo piktžolių. Vasaros pradžios svarbiausi darbai laukuose – pasėlių priežiūra. Ką nuveikė ūkininkas pirmadienį, padės sužinoti rubrika „Diena kaime“.

Lietuvos kaimas sensta gana sparčiai. Dabar jaunesnių kaip 40 metų amžiaus ūkininkų, žemės ūkio valdų valdytojų yra apie 23 000. Tai vos šeštadalis visų žemdirbių. ES parama jaunimui kaime kurtis gali padėti apsispręsti – likti kaime ar ieškoti gersnio gyvenimo svetur. Pirmasis šiemet paraiškų rinkimo etapas parodė, kad politikai numatė per mažai paramos lėšų, tūkstantis jaunų žmonių, pateikusių dokumentus, liko už borto – jų paraiškos net nebus svarstomos. Kaip tokią padėtį vertina patys jaunieji ūkininkai ir kodėl žada kreiptis į tarptautinę jaunųjų žemdirbių organizaciją? 

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, birželio 2 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...