captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija“: apie senas ir stebinančias knygas

Vilniaus universiteto bibliotekos Retų spaudinių skyriuje saugomos XV–XIX a. knygos, kurių neįmanoma suvienyti po vienu bendru vardikliu, nebent tai, kad tai senos knygos. Ir štai dalis jų atsidūrė parodoje, kurioje jas vienija tai, jog jos yra įdomios, kiekviena savaip unikali ir stebinanti.

Kokias asociacijas Jums kelia sena, šimtmečius mačiusi knyga? Turbūt pirminis įsivaizdavimas apie viduramžiais gimusią knygą būtų keistas dulkių kvapas, geros odos viršelis ir neaiškia kalba ar rašmenimis parašytas turinys.
Vilniaus universiteto bibliotekos Retų spaudinių skyriuje saugomos XV–XIX a. knygos, kurių neįmanoma suvienyti po vienu bendru vardikliu, nebent tai, kad tai senos knygos. Ir štai dalis jų atsidūrė parodoje, kurioje jas vienija tai, jog jos yra įdomios, kiekviena savaip unikali ir stebinanti – turiniu, išvaizda, įrišimu ar autoriumi. Tokiu rakursu senosios knygos iki šiol niekada nebuvo rodomos visuomenei.

Tad pasivaikščiokime su gide, šios parodos autore, VU Retų spaudinių skyriaus darbuotoja Sondra Rankeliene po „Įdomiąją biblioteką“ ir susipažinkime su kai kuriais eksponatais.

Ved. Inga Berulienė.

„Gyvoji istorija" – birželio 5 d., penktadienį, 16.05 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...