captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: apie mūsų miestų viešąsias erdves ir jų kaitą

„Viską suvesdami į Žaliojo tilto skulptūras, mes darome didelę klaidą, nematydami žymiai platesnio mūsų santykio su sovietine praeitimi ir netgi sovietine dabartimi konteksto. Kiek dabartiniame valstybės gyvenime, viešųjų asmenų saviraiškoje esama sovietinio dvelksmo.“

„Viską suvesdami į Žaliojo tilto skulptūras, mes darome didelę klaidą, nematydami žymiai platesnio mūsų santykio su sovietine praeitimi ir netgi sovietine dabartimi konteksto. Kiek dabartiniame valstybės gyvenime, viešųjų asmenų saviraiškoje esama sovietinio dvelksmo“,  – pastebi istorikė dr. Rasa Čepaitienė, kalbėdama apie tai, kaip atmintis skleidžiasi mūsų miestų viešosiose erdvėse.

Geriausi Lietuvos kino žmonės šeštadienį bus apdovanoti „Sidabrinėmis gervėmis“. Pastaraisiais metais kalbama apie tai, kad Lietuvos kino industrija atsigauna, tačiau ar iš tiesų kiekybė atitinka kokybę? Kada apie mūsų filmus nebesakysime „geras kaip lietuviškas“? Apie tai pokalbis su „Sidabrinės gervės“ Atrankos vertinimo komisijos nariu, kino kritiku Gediminu Kukta.

„Visus gandus turi išblaškyti kultūros ministras, aiškiai atsakydamas į klausimą – kodėl vilkinamas konkursas į Klaipėdos dramos teatro vadovo pareigas?“ – sako aktorius Darius Meškauskas. Ar tikrai uostamiestyje ketinama mažinti kultūros erdves ir sujungti teatrus – dramos ir muzikinį?

„Man patinka mano kūrybos apibūdinimas – jog tai yra progresyvi, šiuolaikinė muzika, apeliuojanti į naują klasikinės muzikos auditoriją. Nauja publika – tai įvairaus amžiaus žmonės, kuriuos į koncertus atveda smalsumas, noras patirti netikėtų dalykų, naujų patirčių…“ – sako kompozitorius Gediminas Gelgotas, kurio simfonijos „Extracultural” lietuviškoji premjera pirmadienį atidarys 19-ąjį Vilniaus festivalį.

„Priešingai nei moko sena pasaka – esą šluotą lengvai galima sulaužyti, jėga veikiant kiekvieną šluotražį atskirai, mūsų pasaulis klykte klykia, kad bet koks bandymas įtempti ar atleisti atskiras jo stygas pasmerktas nesėkmei“, – apie amžiną žmogaus norą keisti pasaulį savo komentare svarsto rašytojas Andrius Jakučiūnas.

 „Kurdami namus, žmonės dažniau įsirengia atskirą garderobo kambarį, nei biblioteką. Bet kaip ir anksčiau, taip ir šiandien biblioteka tebėra namų vizitinė kortelė. Būtent iš bibliotekos gali atpažinti žmogų, jo intelektualinius interesus”, – bibliotekos reikšme neabejoja Pažaislio vienuolyne kuriamos bibliotekos garbės globėja rašytoja Kristina Sabaliauskaitė.

„Sovietmečiu Lukiškių aikštė buvo pagrindinė respublikos aikštė. Tai, kad mes vis dar norime ją išlaikyti, kaip pagrindinę, nepaisant to, kad niekaip nepavyksta to padaryti, kai ką apie mus pasako“, – teigia istorikė dr. Rasa Čepaitienė, su kuria susitiksime tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – gegužės 30 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gegužės 31 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...