captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: vasaros pradžios savaitgalis augalininkystės ūkyje

Vasaros pradžia augalininkystės ūkiuose lengvesnė. Tai patvirtina ir Šilutės rajono Tarvydų kaimo ūkininko Algimanto Elijošiaus patirtis. Su rubrika „Diena kaime“ kalbantis ūkininkas pasakos apie praėjusį savaitgalį Tarvyduose, apie darbus, kurių kartais negalima atidėlioti.
Šilutės rajono Tarvydų kaimo ūkininkas Algimantas Elijošius. Oresto Lidžiaus nuotr.
Šilutės rajono Tarvydų kaimo ūkininkas Algimantas Elijošius. Oresto Lidžiaus nuotr.

Vasaros pradžia augalininkystės ūkiuose lengvesnė. Tai patvirtina ir Šilutės rajono Tarvydų kaimo ūkininko Algimanto Elijošiaus patirtis. 100 ha ūkyje daugiausia auginamai javai, penktadalį ploto užima bulvės. Pasėlių priežiūra nesudėtinga, lieka neskubus tvarkymasis sandėliuose, darbai apie sodybą. Su rubrika „Diena kaime“ kalbantis ūkininkas pasakos apie praėjusį savaitgalį Tarvyduose, apie darbus, kurių kartais negalima atidėlioti.  

Birželio 1-ąją minima Vaikų gynimo diena. Prieš du dešimtmečius Lietuva ratifikavo Vaiko teisių konvenciją ir įgyvendina jos nuostatas, viena kurių yra teisė lankyti mokyklą. Tokią teisę, suprantama, turi ir kaime gyvenantys vaikai. Tačiau pastaraisiais metais, mažėjant vaikų skaičiui, mokyklos kaimuose uždaromos, jungiamos į didesnes. Dėl to vaikams labai nepatogu, kartais ir nesaugu važinėti į tolimesnes gyvenvietes ar į rajono centrą. Nedidelių kultūros židinių – pradinių mokyklėlių – uždarymas taip pat turi neigiamą poveikį kaimo bendruomenėms ir jaunimui. Kokia padėtis dabar Kupiškio rajone, Rudilių kaime?

Per pastaruosius keletą metų nemažai šalies kaimo bendruomenių, naudodamos ES paramos lėšas, renovavo įvairias patalpas ar pastatus, kur įsirengė patogius bendruomenių namus. Juose dažniausiai vyksta kaimo žmonių susirinkimai, organizuojami koncertai, patalpos naudojamos ir kitiems gyvenimo padiktuotiems poreikiams. Tokias geresnes sąlygas jau treti metai turi ir Panevėžio rajono Jotainių bei aplinkinių kaimų gyventojai, įsirengę bendruomenės namus „Užuovėja“. Dabar aktyvūs kaimo žmonės svarsto ir apie efektyvesnį bendruomenės namų panaudojimą, domisi verslumu kaime ir jau turi konkrečių planų smulkiems verslams Jotainiuose kurti.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, birželio 1 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...