captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Klaipėdos valstybiniai – dramos ir muzikinis – teatrai tarp gandų ir nežinomybės

Kalbos apie galimas permainas iš uostamiesčio teatrų koridorių persikėlė į socialinius tinklus, ar bus jungiami teatrai į vieną, o gal Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras bus perkeltas į Palangą – tai aptarinėja ir žiniasklaida. Kokia yra esama situacija?
Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras.
Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras.

Kalbos apie galimas permainas iš uostamiesčio teatrų koridorių persikėlė į socialinius tinklus, ar bus jungiami teatrai į vieną, o gal Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras bus perkeltas į Palangą – tai aptarinėja ir žiniasklaida, o Kultūros ministerijos atsakingi valdininkai sako, kad visi tie gandai iš piršto laužti. Kokia yra esama situacija, kas laukia teatrų ateityje, kodėl iki šiol nepaskelbtas Klaipėdos valstybinio teatro vadovo konkursas ir kaip šiam teatrui ruoštis rudens sezonui?

„Tokio žanro, pobūdžio ir masto festivalio Aukštaitijoje, o juo labiau Pasvalyje, iki šiol nebuvo rengta, todėl nuoširdžiai viliuosi, kad ilgainiui tai taps tradicija“, – sako pirmojo Šiaurės Lietuvos chorų festivalio „Forte“ idėjos autorius Robertas Lavickas.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „7 meno dienos“, „Literatūra ir menas“.

„Tebesistebiu dainininkės likimu – turėjusi tėtį, sovietmečiu nuteistą kalėti, ji sugebėjo reprezentuoti operinį meną ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Jos meilė operai, savo gimtinei, gyvenimui, talentingi gamtos aprašymai negali palikti abejingų“, – sako knygos „Operos ir meilės glėbyje. Irenos Jasiūnaitės prisiminimai“ (leidykla „Atkula“) autorius, kultūros istorikas Petras Blaževičius.

Kalbos apie galimas permainas iš uostamiesčio teatrų koridorių persikėlė į socialinius tinklus, ar bus jungiami teatrai į vieną, o gal Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras bus perkeltas į Palangą – tai aptarinėja ir žiniasklaida, o Kultūros ministerijos atsakingi valdininkai sako, kad visi tie gandai iš piršto laužti. Kokia yra esama situacija, kas laukia teatrų ateityje, kodėl iki šiol nepaskelbtas Klaipėdos valstybinio teatro vadovo konkursas ir kaip šiam teatrui ruoštis rudens sezonui? Pokalbis studijoje su LR Kultūros ministru Šarūnu Biručiu, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovo pavaduotoja Inga Gelžinyte-Litinskiene, Klaipėdos valstybinio dramos teatro kultūros projektų vadovu Tomu Juočiu ir aktoriumi Dariumi Meškausku.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ gegužės 29 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...