captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikinis pastišas“: IV Jono Žuko jaunųjų vargonininkų konkursas

Spalio 1–5 dienomis vyko kas dveji metai rengiamas IV Jono Žuko jaunųjų vargonininkų konkursas. Pirmasis konkursas buvo surengtas Vilniuje, kiti du Marijampolėje, o IV vėl grįžo į sostinę. Tam buvo ypatinga priežastis.
Vargonininkas Balys Vaitkus. vargonai.lt nuotr.
Vargonininkas Balys Vaitkus. vargonai.lt nuotr.

Spalio 1–5 dienomis vyko kas dveji metai rengiamas IV Jono Žuko jaunųjų vargonininkų konkursas. Pirmasis konkursas buvo surengtas Vilniuje, kiti du Marijampolėje, o IV vėl grįžo į sostinę. Tam buvo ypatinga priežastis – šiemet pirmojo turo programą dalyviai turėjo atlikti istorinių vargonų kopija. Ankstyvojo baroko kūriniai skambėjo grojami Valdovų rūmų portatyviniais vargonais. Antrasis konkurso turas persikėlė į Vilniaus Rotušę.

Laidoje svečiuosis šio konkurso sumanytojas, vargonininkas Balys Vaitkus, išgirsime ir komisijos nario iš Sankt Peterburgo Danielio Zaretskio bei komisijos pirmininko iš Lenkijos Jozefo Serafino mintis. Apie save papasakos specialaus prizo už geriausią senosios muzikos atlikimą ir pirmos vietos laimėtoja (antra vieta nebuvo skirta niekam) Mona Roždestvenskytė. Jaunoji Lietuvos pilietė atstovavo Maskvai, kur augo ir baigė muzikos mokslus. Toliau juos tęs jau Vokietijoje, Detmoldo aukštojoje muzikos mokykloje.

Antroji „Muzikinio pastišo“ dalis – apie talentingas moteris iš džiazo pasaulio. Apie tas, kurios ne tik kuria sau įdomias kompozicijas, bet ir atlieka jas kitaip – scenoje ne tik dainuoja, bet ir groja arfa, violončele ar net kontrabosu. 

Ved. Jūratė Vičienė ir Milda Arčikauskaitė.

„Muzikinis pastišas“ – spalio 10 d., trečiadienį, 12.10 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama 22.10 val.

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...