captcha

Jūsų klausimas priimtas

Ryto allegro“: prasidėjo Metų knygos rinkimai

„Metų knygos rinkimų akcijos tikslas – supažindinti visuomenę su gera šiuolaikine lietuvių literatūra, skatinti žmones skaityti ir diskutuoti apie perskaitytas knygas“, – sako knygų atrankos komisijos pirmininkas, literatūros kritikas Laimantas Jonušys.  
BFL nuotr.
BFL nuotr.

„Metų knygos rinkimų akcijos tikslas – supažindinti visuomenę su gera šiuolaikine lietuvių literatūra, skatinti žmones skaityti ir diskutuoti apie perskaitytas knygas. Šiemet „Metų knygos rinkimai“ išsiplėtė – greta įprastų suaugusiųjų, vaikų ir paauglių kategorijų atsirado nauja – poezijos“, – sako knygų atrankos komisijos pirmininkas, literatūros kritikas Laimantas Jonušys.

„Pokalbiai su vaikais suaugusiųjų temomis man pasirodė puikus būdas atkreipti dėmesį į aktualias problemas. Stengiausi įsiklausyti, kad tai nebūtų spekuliacija, pigūs triukai. Kartais galvoju, kad pats filmo kūrimas, bendravimas man buvo gal net prasmingesnis nei pats filmas“, – sako kino režisierė Giedrė Beinoriūtė, pristatanti naują dokumentinį kino filmą „Pokalbiai rimtomis temomis“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Iš visos Lietuvos“ apie Panemunės pilį, kur Vilniaus dailės akademija vykdo projektą „Panemunės pilies pritaikymas kultūrinio turizmo reikmėms“. „Turbūt tai yra vienintelė Lietuvoje pilis, kurios apdailos baigimo darbai gali šokiruoti žmones. Visi esame įpratę matyti šios pilies raudonų plytų statinius, tačiau restauruotoje dalyje jų nebematyti, nes raudoną spalvą pakeitė šviesi“, – sako projekto vadovė architektė Vida Povilauskaitė.

„Metų knygos rinkimų akcijos tikslas – supažindinti visuomenę su gera šiuolaikine lietuvių literatūra, skatinti žmones skaityti ir diskutuoti apie perskaitytas knygas. Šiemet „Metų knygos rinkimai“ išsiplėtė – greta įprastų suaugusiųjų, vaikų ir paauglių kategorijų atsirado nauja – poezijos“, – sako knygų atrankos komisijos pirmininkas, literatūros kritikas Laimantas Jonušys. Apie aštuntą kartą vykstančią Metų knygos rinkimų akciją pokalbis studijoje su knygas suaugusiems ir poezijos knygas atrinkusios komisijos nariais L. Jonušiu, poetu Donatu Petrošiumi, literatūros vaikams ir paaugliams ekspertų komisijos pirmininku doc. Dr. Kęstučiu Urba.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ trečiadienį, spalio 10 d., nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...