captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: jaunasis kino operatorius Vytautas Katkus

„Jei kas nors, pamatęs filmą sako: O, kaip gerai jis nufilmuotas , vadinasi, pats filmas nepatiko. Ir po tokių komentarų nesijaučiu gerai. Juk nedariau filmo tam, kad pagirtų mane – aš filmą dariau, kad jis būtų įdomus ir žiūrimas.“
Kino operatorius Vytautas Katkus. Monikos Daužickaitės nuotr.
Kino operatorius Vytautas Katkus. Monikos Daužickaitės nuotr.

„Jei kas nors, pamatęs filmą sako: O, kaip gerai jis nufilmuotas, vadinasi, pats filmas nepatiko. Ir po tokių komentarų nesijaučiu gerai. Juk nedariau filmo tam, kad pagirtų mane – aš filmą dariau, kad jis būtų įdomus ir žiūrimas“, – sako Vytautas Katkus, Lietuvos kino operatorių asociacijos įvertintas „Gilės“ apdovanojimu pradedančiųjų kino operatorių kategorijoje.

„Su E. Nekrošiumi lengva dirbti, tik per ilgai. Aštuoni mėnesiai repeticijų man per daug. Su O. Koršunovu per du mėnesius tris premjeras išleidom“, – apie pirmą darbą su E. Nekrošiumi jo režisuotame spektaklyje „Borisas Godunovas“ pasakoja aktorius Marius Repšys. 

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Politiniai skandalai iš vienos pusės ir baigianti sunykti kultūrinė spauda iš kitos pusės sudaro nuostabias sąlygas bulvarui, prastumui, patyčioms. Kas analizuoja šiuos procesus?“ – visai ne retoriškai kultūros komentare klausia kompozitorius Giedrius Kuprevičius.    

„Jei kas nors, pamatęs filmą sako: O, kaip gerai jis nufilmuotas, vadinasi, pats filmas nepatiko. Ir po tokių komentarų nesijaučiu gerai. Juk nedariau filmo tam, kad pagirtų mane – aš filmą dariau, kad jis būtų įdomus ir žiūrimas. Juk visi operatoriai sako, kad kuo mažiau filmas pastebimas kaip operatoriaus darbas, kuo labiau filmas matomas kaip bendras produktas, tuo operatorius yra laimingesnis. Nes tuomet jis nesusireikšmino ir nesugadino filmo“, – sako Vytautas Katkus, Lietuvos kino operatorių asociacijos įvertintas „Gilės“ apdovanojimu pradedančiųjų kino operatorių kategorijoje. Kas filmuojant svarbiausia jaunajam kino operatoriui? Kiek operatoriams leidžiama prisidėti prie filmo kūrybiniame procese? Apie tai – pokalbis su filmų „Parketo skutėjai“, „After rave“ ir kitų operatoriumi V. Katkumi.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ gegužės 26 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...