captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Radijo paskaitos“: šiuolaikinis menas liturginėse erdvėse

Kada liturginėse erdvėse atsirado pirmieji meno objektai? Kas lėmė Dievo atvaizdo, ikonos atsiradimą? Kaip kilo atvaizdo garbinimo tradicija? Ar šiuolaikinis menas populiarus šiandienos bažnyčioje?
Skulptorės Ksenijos Jaroševaitės „Piligrimai“.
Skulptorės Ksenijos Jaroševaitės „Piligrimai“.

Keliaudami po pasaulį nepraleidžiame progos užsukti į iškiliausias tų šalių sakralines erdves – bažnyčias, vienuolynus, kurie dažniausiai yra išlikę kaip nepaprastai įspūdingi praeities žmogaus kūrybos, architektūros, istorijos, meno paminklai. Šioje paskaitoje kalbama apie meną krikščioniškose liturginėse erdvėse, kuriose būta ir pakilimų, ir nuopolių. Šis kelias vingiavo nuo krikščionybės aušros, kai bažnyčia buvo persekiojama, per ikonoklastines kovas, per viduramžius, renesansą, baroką, apšvietos civiliazciją iki šių dienų. Ir kiekviename etape menas liturginėse erdvėse turėjo atsakyti į svarbiausią klausimą – kaip ir kokiu pavidalu garbė Dievui turi būti teikiama. Diskusijos vyko visada, tebevyksta ir šiandien. Taigi kada liturginėse erdvėse atsiranda pirmieji meno objektai? Kas lėmė Dievo atvaizdo, ikonos atsiradimą? Kaip kilo atvaizdo garbinimo tradicija? Ar šiuolaikinis menas populiarus šiandienos bažnyčioje? Apie visa tai radijo paskaitoje pasakoja Bažnytinio paveldo muziejaus vadovė, menotyrininkė dr. Sigita Maslauskaitė-Mažylienė.

Red. Gailutė Jankauskienė.

Transliuojama gegužės 26 d. ir gegužės 30 d. 14.05 val. per LRT KLASIKĄ. laida kartojama per LRT RADIJĄ gegužės 27 d. 01.05 val.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...