captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

„Perituris sonis non peritura gloria“ – „Dingsta garsai, bet nedingsta šlovė“. Tai įrašas specialiai nukaldintame aukso medalyje, kuriuo Viena apdovanojo Niccolò Paganini – žymiausią XIX a. italų smuikininką bei kompozitorių.
XIX a. italų smuikininkas bei kompozitorius Niccolò Paganini.
XIX a. italų smuikininkas bei kompozitorius Niccolò Paganini.

„Perituris sonis non peritura gloria“ – „Dingsta garsai, bet nedingsta šlovė“. Tai įrašas specialiai nukaldintame aukso medalyje, kuriuo Viena apdovanojo Niccolò Paganini – žymiausią XIX a. italų smuikininką bei kompozitorių, savo gyvenimu ir kūryba inspiravusį kone velniško virtuozo mito atsiradimą. Apie prieš 175-erius metus anapilin iškeliavusį smuiko genijų – pirmadienio viktorinoje.

„Žvelgdami į nueitą dvidešimties metų kelią, tikime, kad ši vasara – puiki proga atsigręžti atgal, pasidžiaugti nuveiktais darbais ir nubrėžti gaires tolesniam, ateityje laukiančiam festivalio gyvavimo etapui“, – sako jubiliejinio Pažaislio muzikos festivalio koordinatorius, Kauno valstybinės filharmonijos vadovas Justinas Krėpšta.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Apie ištrūkimą iš būties rato Natalie Babbitt knygoje „Amžinieji Takiai“ ir šiuolaikinę piligrimystę Rachel Joyce romane „Neįtikėtina Haroldo Frajaus kelionė“ Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos darbuotojos, LLTI doktorantės Ingos Mitunevičiūtės naujų knygų apžvalga su rubrika „Malonumas skaityti“.

„Perituris sonis non peritura gloria“ – „Dingsta garsai, bet nedingsta šlovė“. Tai įrašas specialiai nukaldintame aukso medalyje, kuriuo Viena apdovanojo Niccolò Paganini – žymiausią XIX a. italų smuikininką bei kompozitorių, savo gyvenimu ir kūryba inspiravusį kone velniško virtuozo mito atsiradimą. Paganini laikomas vienu iš šiuolaikinės smuiko technikos pradininkų, jo techninė ekvilibristika, degančios akys, demoniška energija – tiesiog užburdavo klausytojus. Apie prieš 175-erius metus anapilin iškeliavusį smuiko genijų – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ gegužės 25 d., pirmadienį, nuo 8.10 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...