captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: palikti vaikus automobilyje nesaugu

Automobilio salone karštą vasaros dieną temperatūra kyla stebėtina greitai. Net jei lauke šiek tiek daugiau kaip 20 laipsnių šilumos, atokaitoje pastatytame automobilyje per keliolika minučių temperatūra šokteli iki 40 ir daugiau laipsnių.

Automobilio salone karštą vasaros dieną temperatūra kyla stebėtina greitai. Net jei lauke šiek tiek daugiau kaip 20 laipsnių šilumos, atokaitoje pastatytame automobilyje per keliolika minučių temperatūra šokteli iki 40 ir daugiau laipsnių. Tai labai grėsmingas karštis, čia paliktą vaiką gali ištikti mirtis. Pasaulio statistika liudija, kad tai nėra pavieniai atvejai. Apie tai laidoje kalbėsimės su Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro specialiste Viktorija Andreikėnaite.

Sveikatos mokyklos direktorius gydytojas Zenonas Javtokas patars, kaip elgtis, jei esant karštam orui sutrinka širdies veikla – juk nevalia stovėti ir laukti, kol atvyks greitoji medicinos pagalba. 

Antinkstis – organas, produkuojantis daug hormonų. Vieni jų reguliuoja kraujo spaudimą, kiti augimą, vandens ir elektrolitų apykaitą ir t. t. Padidėjęs  kraujo spaudimas – dažna liga, kuri paprastai diagnozuojama vyresniame amžiuje. Vienam iš šimto pacientų, sergančių hipertonija, jos priežastis būna antinksčio navikai. Pašalinus nesveiką antinkstį, hipertonija visiškai išgydoma. Apie tai „Sveikatoje“ kalbėsimės su VU ligoninės Santariškių klinikų Pilvo chirurgijos centro chirurgu prof. Virgilijumi Beiša.

Laidos pabaigoje – apie paauglių krūtų priežiūrą. Atsiradus guzeliams ar nelygumams reikėtų pasitikrinti. Labai retai tai būna piktybinės ligos, tačiau gali tekti taikyti ir operacinį gydymą. Apie tai paaiškins VU Onkologijos instituto onkologė Audronė Lukšytė.

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ – šeštadienį, birželio 16 d., 11.03 val., ir birželio 21 d.,, ketvirtadienį, 15.05 val.

(Laida kartojama.)
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...