captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro”: apie Aldoną Liobytę (1915–1985) ir jos laiką

„Prispirta turiu Jums prisipažinti: aš niekados tikra rašytoja netapau. Tiesiog sukiojausi apie literatūrą, permaniau kai kurias amato paslaptis, štai ir viskas. Bežaisdama su vaikais, tarp dviejų košės pamaišymų kepiau smėlio bandeles. Prikepiau jų milijoną.“
Rašytoja ir aktorė<br> redaktorė ir vertėja Aldona Liobytė.
Rašytoja ir aktorė
redaktorė ir vertėja Aldona Liobytė.

„Prispirta turiu Jums prisipažinti: aš niekados tikra rašytoja netapau. Tiesiog sukiojausi apie literatūrą, permaniau kai kurias amato paslaptis, štai ir viskas. Bežaisdama su vaikais, tarp dviejų košės pamaišymų kepiau smėlio bandeles. Prikepiau jų milijoną. Taip taip, esu milijonierė. Mano šuniukų, kačiukų, gulbių, velnių, pabėgusių dainelių bei narsių Vilniaus mergaičių tiražas prašoko milijoną. Pakako Lietuvos vaikams, tikiuosi, kad vienas kitas pagrandukas nuriedėjo ir „už balos“, nes man visi vaikai savi,“ – viename interviu yra sakiusi rašytoja ir aktorė, redaktorė ir vertėja Aldona Liobytė, kurios gimimo 100-metį šiemet minime.

„Šį savaitgalį vieną populiariausių šalies kurortų užlies džiazas ir improvizacijos – čia suskambės ketvirtasis festivalis „Druskininkai jazz maratonas 2015“. Ypač džiugu, kad šiame kurorte džiazo šventė jau tampa tradicija“, – pastebi festivalio iniciatorius ir prodiuseris Leonidas Šinkarenko.

„Tarkim, Holivude tą pačią Pelenės istoriją visaip kaip varto ir varto. Pasakose žmogus ieško situacijų atitikmenų, tada lengviau suprasti save“, – aiškina dailininkas Marius Jonutis, sostinės galerijoje „Meno niša" pristatantis nuotaikingą parodą „Pasakos“.

„Prispirta turiu Jums prisipažinti: aš niekados tikra rašytoja netapau. Tiesiog sukiojausi apie literatūrą, permaniau kai kurias amato paslaptis, štai ir viskas. Bežaisdama su vaikais, tarp dviejų košės pamaišymų kepiau smėlio bandeles. Prikepiau jų milijoną. Taip taip, esu milijonierė. Mano šuniukų, kačiukų, gulbių, velnių, pabėgusių dainelių bei narsių Vilniaus mergaičių tiražas prašoko milijoną. Pakako Lietuvos vaikams, tikiuosi, kad vienas kitas pagrandukas nuriedėjo ir „už balos“, nes man visi vaikai savi,“ – viename interviu yra sakiusi rašytoja ir aktorė, redaktorė ir vertėja Aldona Liobytė, kurios gimimo 100-metį šiemet minime. Prisiminimais apie Aldoną Liobytę studijoje dalinsis jos vaikaitis Jonas Korys, humanitarinių mokslų daktarė Ingė Lukšaitė, dailininkas Mikalojus Vilutis, dailininkė ir poetė Juta Čeičytė.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ gegužės 22 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...