captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: „Pepei Ilgakojinei“ – 70 metų

„Pepė Ilgakojinė“ buvo kaltinama rasizmo, antifeminizmo idėjomis ir, žinoma, labiausiai – antipedagogiškumu“, – pastebi literatūrologas dr. Kęstutis Urba.

„Pepė Ilgakojinė“ buvo kaltinama rasizmo, antifeminizmo idėjomis ir, žinoma, labiausiai – antipedagogiškumu“, – pastebi literatūrologas dr. Kęstutis Urba.

„Mus pačius labiausiai nustebino vieno tyrimo rezultatai: Lietuvoje tik 8–18 % abiturientų profesiją renkasi atsakingai, o visi likusieji renkasi vos ne paskutinę minutę mesdami strėlytę“, – sako žurnalo „Reitingai“ vyr. redaktorius  Gintaras Sarafinas, kuriame pirmą kartą Lietuvoje pristatomi išsamūs pradinių mokyklų, progimnazijų, universitetų ir kolegijų reitingai, profesinių mokyklų vertinimai bei gidas stojantiesiems.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – apie Ravinijos vasaros festivalį prie Čikagos, seniausią klasikinės ir pramoginės muzikos šventę Jungtinėse Amerikos Valstijose.  

„Pepė Ilgakojinė“ buvo kaltinama rasizmo, antifeminizmo idėjomis ir, žinoma, labiausiai – antipedagogiškumu“, – pastebi literatūrologas dr. Kęstutis Urba. Pradėjusi perversmą švedų vaikų literatūroje ir iki šiol provokuojanti skirtingas nuomones, seniausiai ir plačiausiai žinoma Vakarų šalyse Astridos Lindgren knyga lietuviškai buvo išleista tik 1991 metais. Kas yra Pepė? Išgalvota žaidimų draugė, į kurią nevalia lygiuotis? Vaiko teisės laisvai reikšti jausmus simbolis? Vaikystės, kaip vertybės savaime, manifestas?.. Apie nesenstančio literatūrinio personažo, sulaukusio „tik 70-ies“ metų, fenomeną pokalbis studijoje su A. Lindgren knygų leidėja Danguole Garneliene, Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centro tyrimų ir sklaidos skyriaus vedėja Inga Mitunevičiūte ir literatūrologu dr. Kęstučiu Urba.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ gegužės 21 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...