captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Atrask Lietuvą“: nuo siauruko iki lakštingalų

Lietuva atveria naujas galimybes kelionėms, pažinimui, poilsiui ir pramogoms. Šalia Krekenavos regioninio parko lankytojų centro įrengtas POJŪČIŲ takas kviečia mylinčius gamtą ir norinčius geriau pažinti jos garsus, kvapus.
Krekenavos regioninio parko lankytojų centras. POJŪČIŲ takas. Klausyklė.
Krekenavos regioninio parko lankytojų centras. POJŪČIŲ takas. Klausyklė.

Lietuva atveria naujas galimybes kelionėms, pažinimui, poilsiui ir pramogoms. Kiekvienas gali rinktis pagal pomėgius: kam įdomus geležinkelių turizmas, kam – pojūčiai gamtoje.

Šalia Krekenavos regioninio parko lankytojų centro įrengtas POJŪČIŲ takas kviečia mylinčius gamtą ir norinčius geriau pažinti jos garsus, kvapus. Ekologas Julius Auglys pristato dvylika pažintinių stotelių prie Nevėžio upės.

Aukštaitijos siaurasis geležinkelis įdomus turtinga istorija, archeologiniu, urbanistiniu paveldu. Šiuo metu veikiantis 64 km ilgio geležinkelio ruožas Panevėžys–Rubikiai driekiasi per Taruškas, Raguvėlę, Surdegį, Troškūnus, Anykščius, Bičionis. Jis kartu su stotimis, pakelių statiniais yra vertingas istorinis ir kultūrinis objektas. Gintaras Kerbedis, „Aukštaitijos siaurojo geležinkelio“ direktorius, sako, kad juo važiuojant galima susipažinti su nemaža Lietuvos istorijos dalimi.

Seniausias geležinkelis Europoje kviečia keliautojus ne tik susipažinti su vertingu istoriniu ir kultūriniu Lietuvos paveldu, bet ir pramogauti, dalyvauti edukacinėse programose. Kodėl, pavyzdžiui, nepasivaišinti keptais varnėnais?

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Atrask Lietuvą“ šeštadienį, gegužės 23 d., 15.05 val. ir pirmadienį, gegužės 25 d., 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...