captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto garsai“: kodėl einame į darbą ir sirgdami?

Žmonės į darbą neretai eina ir sirgdami. Jie supranta, kad gali užkrėsti kitus, tačiau vis vien gydosi patys ir nedarbingumo lapelio neima. Kaip elgtis sergančiajam, o kaip – jo bendradarbiams?    

Šiemet neįprastai anksti šoktelėjus sergamumui gripu ir peršalimo ligomis, medikai atkreipia dėmesį į žmonių abejingumą savo ir aplinkinių sveikatai. Žmonės į darbą neretai eina ir sirgdami. Jie supranta, kad gali užkrėsti kitus, tačiau vis vien gydosi patys ir nedarbingumo lapelio neima. Kaip elgtis sergančiajam, o kaip – jo bendradarbiams?

Pirmadienį paskirta Medicinos premija prasidėjo Nobelio premijų laureatų skelbimo savaitė. Britų mokslininkas Johnas Gurdonas ir Shinya Yamanaka iš Japonijos pelnė 2012 metų Nobelio medicinos premiją už svarbius atradimus kamieninių ląstelių srityje. Pasak Nobelio komiteto, šis atradimas „iš pagrindų pakeitė mūsų supratimą apie tai, kaip vystosi ląstelės ir organizmai".

Žmogus neturi būti savo kūno  vergas – tai, ką galėtų padaryti mašinos, turėtų padaryti mašinos. Tokią mintį savaitgalyje vykusiame renginyje „TEDxVilnius“ eksperimentinės psichologijos srityje doktorantūrą studijuojantis Jonas Kubilius. Su juo kalbėjosi Živilė Kropaitė.

Prasidėjo aštuntieji „Metų knygos“ rinkimai. Šiemet pirmąkart bus galima rinkti geriausią poezijos knygą. Tradiciškai geriausi kūriniai bus renkami ir  suaugusiųjų, vaikų bei  paauglių kategorijose.

Taip pat laidoje – etnologo Liberto Klimkos pasakojimas, girdėsite žinias, sporto ir verslo naujienas, spaudos apžvalgą.

Laidą veda Artūras Matusas ir Ramūnas Grumbinas. Prodiuserė Ilona Rūkienė.

„Ryto garsai“ – spalio 9 d., antradienį, nuo 06.30 iki 10.00 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...