captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie Lietuvos spaudos fotografiją

„Pas mus dar tik pradeda brautis multimedija ir kitos pasaulyje jau populiarios informacijos pateikimo formos. Nesinorėtų tikėti, kad internetinės žiniasklaidos leidėjų ar savininkų reikalavimai – kuo daugiau spragtelėjimų – užvaldys ir šalies fotožurnalistiką.“
Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis.
Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis.

„Šiandieniniame pasaulyje tekstus jau praleidžiame – geriau ir greičiau suvartojame judančius ar stabilius vaizdus. Pas mus dar tik pradeda brautis multimedija ir kitos pasaulyje jau populiarios informacijos pateikimo formos. Nesinorėtų tikėti, kad internetinės žiniasklaidos leidėjų ar savininkų reikalavimai – kuo daugiau spragtelėjimų – užvaldys ir šalies fotožurnalistiką“, – sako Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis.

„Vienu metu skulptūras valėme patys, vėliau samdėme įmones, o dabar pagalvojome, jog būtų gerai, jeigu prisidėtų bendruomenė. Tai yra socialinis eksperimentas. Miestiečių reakcija kol kas vangoka, bet visada gali būti pradžia. Žodžių sandūra „šveičiam meną“ šiek tiek iššaukianti, bet ir provokuojanti“, – sako Klaipėdos skulptūrų parko vadovė Sondra Simanaitienė ir kviečia į skulptūrų kolekcijos po atviru dangumi švarinimo akciją „Šveičiam meną“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Atsirinkau tuos autorius, kurių tikrai nesikartosiu, kurie manęs ar šiaip nedomina, ar man juos sunkiau suprasti: nesikartosiu poezijos ir tų senesniųjų autorių, pavyzdžiui, Jono Radvano“, – sako Vilniaus Licėjaus dvyliktokė Jorūnė Linkevičiūtė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – kaip abiturientai ruošiasi lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminui.

„Šiandieniniame pasaulyje tekstus jau praleidžiame – geriau ir greičiau suvartojame judančius ar stabilius vaizdus. Pas mus dar tik pradeda brautis multimedija ir kitos pasaulyje jau populiarios informacijos pateikimo formos. Nesinorėtų tikėti, kad internetinės žiniasklaidos leidėjų ar savininkų reikalavimai – kuo daugiau spragtelėjimų – užvaldys ir šalies fotožurnalistiką. Džiugu, kad bent spausdintinė žiniasklaida vis dar bando saugoti ir vertinti fotožurnalisto darbą“, – pastebi Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis. Kokia dabartinė Lietuvos spaudos fotografijos situacija? Ar siekiant greitumo ir informatyvumo nepamirštami kokybiniai fotografijos kriterijai? Ar vis dar populiarus fotopasakojimo-reportažo žanras? Apie tai – pokalbis su spaudos fotografais J. Staseliu ir gegužės 15-ąją vykusiuose tradiciniuose Lietuvos spaudos fotografų apdovanojimuose „Auksinio kadro“ apdovanojimus pelniusiais Vidmantu Balkūnu ir Dmitrijumi Matvejevu.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ gegužės 20 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...