captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: kūdikių intensyvioji terapija jau ketvirtį amžiaus kuria stebuklus

Kasmet Lietuvoje gimsta apie 2 tūkst. neišnešiotų naujagimių. Pasitelkiant kitą statistiką, iš tūkstančio gimstančių naujagimių šeši yra neišnešioti. Tokie mažieji pacientai gydomi naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje.

Tiek laiko Vaikų ligoninėje veikia intensyviosios terapijos skyrius. Surengtoje šventėje dalyvavę šiame skyriuje išgelbėti vaikai ir jų tėveliai kartojo dėkingumo žodžius – stebuklui prilygstantis gydytojų darbas išaugino daug mažųjų pacientų, kurie eina į mokyklą, studijuoja universitetuose.

Kasmet Lietuvoje gimsta apie 2 tūkst. neišnešiotų naujagimių. Pasitelkiant kitą statistiką, Lietuvoje iš tūkstančio gimstančių naujagimių šeši yra neišnešioti. Šeimos, sulaukusios neišnešioto kūdikio, išgyvena sunkų laikotarpį. Jį išgyventi labai sunku dėl bejėgiškumo matant savo kūdikį, dėl nežinojimo, kas bus toliau. Tokie mažieji pacientai gydomi naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje. Didelę dalį pacientų sudaro labai mažo (mažiau nei 1500 g) arba ypač mažo (mažiau nei 1000 g) svorio naujagimiai, iš kurių naujausių medicinos technologijų, gydytojų ir slaugytojų profesionalumo ir tėvų meilės ir kantrybės pastangomis išgyvena daugiau nei 90 proc. mažylių. Laidoje kalbės dr. Arūnas Liubšys, prof. Nijolė Drazdienė.

Miegas labai svarbus visaverčiam žmogaus gyvenimui, bendrai savijautai ir nuotaikai. Tikrai neretas žmogus yra turėjęs nemigos epizodų. Tarsi visi žinome, kad stresas, įtampa, svarbūs įvykiai – džiaugsmingi ar liūdni jie būna – trukdo miegui. Ką daryti, jei mūsų netenkina mūsų miego kokybė: sunkiai užmiegame, dažnai nubundame, o kartais atrodo, kad visą naktį taip ir prabudėta, tarsi kiškio miegu miegota? Žolininkės Nijolės Degutienės patarimai.

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ – šeštadienį, gegužės 16 d., 11.05 val., kartojama gegužės 21 d. 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...