captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto garsai“: ką rodo visuomenės diskusijos apie šaukimą į kariuomenę?

Pastaraisiais mėnesiais, pradedant nuo pirmosios Valstybės gynimo tarybos žinios apie galimą šaukimo į kariuomenę sugrąžinimą, viešumoje verda diskusijos apie tokio sprendimo prasmę, kas turėtų tarnauti kariuomenėje, kaip sistema turi funkcionuoti.
A. Ufarto (BFL) nuotr.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Viena svarbiausių šios savaitės aktualijų – šauktinių sąrašų skelbimas. Pastaraisiais mėnesiais, pradedant nuo pirmosios Valstybės gynimo tarybos žinios apie galimą šaukimo į kariuomenę sugrąžinimą, viešumoje verda diskusijos apie tokio sprendimo prasmę, kas turėtų tarnauti kariuomenėje, kaip sistema turi funkcionuoti ir kaip ji paveiks tiek valstybės, tiek asmeniškai jaunų vyrų gyvenimą. Ką rodo šios diskusijos?

Lietuvos ir užsienio mokslininkai Vilniuje renkasi aptarti psichikos sveikatos klausimų. Kokios pagrindinės problemos ir rekomendacijos bus įvardintos? 

Į bėdą užsienyje pakliuvę Lietuvos piliečiai galės tikėtis sulaukti materialinės valstybės pagalbos. Tiesa, vėliau turės ją grąžinti.

Vadinamoji laisvės nuo mokesčių diena – mokesčių mokėtojas simboliškai būna sumokėjęs mokesčius valstybei ir pradeda užsidirbti  pajamų sau – šiemet skaičiuojama gegužės 15 dieną, penkiomis dienomis vėliau nei pernai. Kaip vertinamas šis faktas ir tokios dienos skaičiavimas apskritai?

Lietuvos mokslininkai atrado mūsų šalyje augančių grybų rūšį, naikinančią pasenusius geležinkelių medinius pabėgius, kurių sudėtyje yra vėžį sukeliančių medžiagų. Daugiau apie biologinio nukenksminimo tyrimus ir jų taikymą – su Vytauto Didžiojo universiteto Biochemijos katedros profesoriumi Audriumi Maruška.

Apžvalgininkės Ramunės Sakalauskaitės komentaras.

Gegužės pradžioje Vakarų Balkanus sukrėtė susišaudymas tarp Makedonijos specialiųjų pajėgų ir etninių albanų grupuotės, kuri vėliau apkaltinta terorizmu ir siekiu destabilizuoti šalį. Susirūpinimą dėl incidento išreiškė ne tik Makedonijos vyriausybė, bet ir kaimyninės šalys. Kai kurių aukštų pareigūnų manymu, neramumai gali išplisti ir į kitus pusiasalio regionus ir sukelti tarptautinę krizę visuose Balkanuose. Ar šie nuogąstavimai pagrįsti, kokia yra dabartinė etninė bei politinė padėtis Vakarų Balkanuose ir kas nulėmė įtampą regione – apie tai sužinosite Luko Kivitos parengtame „Naujienų žemėlapyje“.

Austrijos nepriklausomybės 60-metis.

Penktadienio pokalbis – apie skulptūras, kurias dažnai praeiname. Studijos viešnia bus menotyrininkė, knygos „Vilniaus skulptūrų kelias“ autorė  Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė.

Laidą veda Artūras Matusas ir Giedrė Čiužaitė.

Klausykitės gegužės 15 d., penktadienį, nuo 06.30 iki 10.00 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...