captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: terminas įpusėjo, o deklaravimas ne

Jau įpusėjo pasėlių ir žemės ūkio naudmenų deklaravimui skirtas terminas. Praėjusio savaitgalio duomenimis, pavyzdžiui, Rietavo seniūnijoje buvo deklaruota apie ketvirtadalis, Tverų  – maždaug trečdalis pasėlių. Ar realu išmokomis pasirūpinti laiku?

Prasidėjęs balandžio viduryje, jau įpusėjo pasėlių ir žemės ūkio naudmenų deklaravimui skirtas terminas. Deja, šis darbas dar daug kur neįpusėtas. Praėjusio savaitgalio duomenimis, pavyzdžiui, Rietavo seniūnijoje buvo deklaruota apie ketvirtadalis, Tverų  – maždaug trečdalis pasėlių. Ar realu išmokomis pasirūpinti laiku?

Šiuo metu Lietuvoje yra sertifikuota apie 2500 ekologinės gamybos ūkių. Skiriasi jie vienas nuo kito savo dydžiu, ūkinės veiklos ypatumais ir dar labai daug kuo kitu. Ypač savitą ekologinės gamybos ūkį Kupiškio rajone, Mutkūnų kaime puoselėja buvusi mokytoja  Danutė Petrušauskienė. Pagal plotą nedideliame 18 ha ūkyje pakanka vietos ir javams, ir  egzotinių paukščių kolekcijai.

Pirmadienį – Tarptautinė muziejų diena. Dabar Lietuvoje veikia įvairių steigėjų, įvairaus pavaldumo daugiau kaip 100 muziejų. Kaip vienas jų, Rokiškio krašto muziejus, pasitiko Tarptautinę muziejų dieną, kokius muziejininkai įgyvendina projektus, kokie jų tarptautiniai ryšiai?

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, gegužės 18  d., 06.07  val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...