captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: žemdirbiai pasikinkė vėją ir svarsto apie biokuro katilinę

Jau kelinti metai Rokiškio rajono Lašų žemės ūkio bendrovė, turinti per 2000 ha žemės, didelį dėmesį skiria alternatyviai energetikai. Bendrovėje veikia dvi galingos vėjo jėgainės, pastatyti saulės kolektoriai, svarstomas projektas Rokiškyje pasistatyti šiaudų granulėmis kūrenamą biokuro katilinę.

Jau kelinti metai Rokiškio rajono Lašų žemės ūkio bendrovė, turinti per 2000 ha žemės, didelį dėmesį skiria alternatyviai energetikai. Bendrovėje veikia dvi galingos vėjo jėgainės, pastatyti saulės kolektoriai. Nors investicijos atsipirks dar negreit, bet jau svarstomas projektas Rokiškyje pasistatyti šiaudų granulėmis kūrenamą biokuro katilinę.

Artėjant vasarai vis daugelis gamtos mylėtojų, ir ne tik iš Lietuvos, ketina aplankyti gražesnius gamtos kampelius. Vienas tokių – Gražutės regioninis parkas. Jis yra labai gražiame ežeringame Rytų Aukštaitijos regione, Zarasų–Ignalinos rajonų teritorijose. Parko kraštovaizdis itin įvairus ir sudėtingas, bene nuostabiausias jo akcentas – Antalieptės marios su daugybe įlankų, pusiasalių, sąsmaukų. Įspūdingas benuotakinis itin skaidrus Švento ežeras – didžiausias natūralus barometras Lietuvoje.  Mažai žmogaus paliestose vietose didžiulė augalų ir gyvūnų įvairovė. Parke yra ir aukščiausia Lietuvoje iš tašytų akmenų pastatyta bažnyčia. Gegužės 15 d. bus pristatytas naujas pažintinis takas, kuris leis iš arčiau susipažinti ne tik su gamta, bet ir su svarbiausiais Salako gyvenvietės objektais.

Rubrika „Diena kaime“ su Molėtų rajone Paažuolio kaime dabar gyvenančiu garsiu sportininku, skulptoriumi, 4 ha žemės savininku Kęstučiu Orentu. Jis aktyviai sportavo prieš pusšimtį metų, dalyvavo Tokijo olimpinėse žaidynėse, domėjosi menais. Dabar Kęstutis labiausiai mėgsta būti gamtoje, šalia sodybos esančiame Stirnių ežere žvejoti. Trečiadienį buvo smarkus vėjas, į ežerą neišplaukė, tvarkėsi namuose. Ar plaukė į ežerą ketvirtadienį, kokios dar veiklos buvo, gal kas įdomaus nutiko apylinkėse?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį,gegužės 15 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...