captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: į Lietuvą ir pasaulį ateina 51-asis „Poezijos pavasaris“

„Festivalis vis labiau plečiasi ir tampa vis labiau tarptautinis. Ir, tiesą pasakius, jis jau yra vos ne pasaulinis festivalis. Į šį festivalį atvažiuoja rašytojai iš viso pasaulio ir mes patys važiuojame į visą pasaulį. Šiemet geografija dar prasiplėtė.
Spaudos konferencija<br> skirta 51-ajam poezijos festivaliui „Poezijos pavasaris". Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.
Spaudos konferencija
skirta 51-ajam poezijos festivaliui „Poezijos pavasaris". Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

„Festivalis vis labiau plečiasi ir tampa vis labiau tarptautinis. Ir, tiesą pasakius, jis jau yra vos ne pasaulinis festivalis. Į šį festivalį atvažiuoja rašytojai iš viso pasaulio ir mes patys važiuojame į visą pasaulį. Šiemet geografija dar prasiplėtė. Jeigu mūsų poezija susidomi Armėnijoje, Gruzijoje, Šveicarijoje ar dar kitur, tai jau yra puiku“, – apie 51-ąjį  „Poezijos pavasarį“ sako Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas Antanas A. Jonynas.

Estijoje įvyko vieno žymiausių Baltijos šalių kompozitoriaus Arvo Pärto sceninio kūrinio „Adomo pasija“ premjera autoriaus 80-mečio proga. Pasak muzikologės Jūratės Katinaitės, „estai šia premjera labai didžiuojasi, planuojami pasauliniai šio pastatymo gastrolių turai. Mano įspūdis – kuklesnis“.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „7 meno dienos“, „Šiaurės Atėnai“, „Literatūra ir menas“.

„Vincas Kisarauskas yra vienas reikšmingiausių Lietuvos dailininkų, kurio kūryba ir visuomeninė veikla turėjo didelės įtakos Lietuvos modernizmo raidai“, – pastebi parodos „Vinco Kisarausko (1934–1988) kūrybos retrospektyva. Pasisveikinimas su laiku“ kuratorė Milda Žvirblytė.

„Festivalis vis labiau plečiasi ir tampa vis labiau tarptautinis. Ir, tiesą pasakius, jis jau yra vos ne pasaulinis festivalis. Į šį festivalį atvažiuoja rašytojai iš viso pasaulio ir mes patys važiuojame į visą pasaulį. Šiemet geografija dar prasiplėtė. Jeigu mūsų poezija susidomi Armėnijoje, Gruzijoje, Šveicarijoje ar dar kitur, tai jau yra puiku“, – sako Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas Antanas A. Jonynas. Apie 51-ąjį  „Poezijos pavasarį“ entuziazmo, kūrybinių užmojų ir finansavimo aspektais pokalbis studijoje su rašytojais Antanu A. Jonynu, Antanu Šimkumi ir Vytu Dekšniu.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ gegužės 15 dieną, penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...