captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sodai“: biologinės daržovių apsaugos priemonės

Įpusėjus gegužei daržovės šiltnamiuose gerokai ūgtelėjo ir jau dera, kai kurie daigai sodinami lauke. Dabar svarbu pasirūpinti augalų apsauga nuo ligų ir kenkėjų. Kaip tai padaryti naudojant biologines priemones?

Įpusėjus gegužei daržovės šiltnamiuose gerokai ūgtelėjo ir jau dera, kai kurie daigai sodinami lauke. Dabar svarbu pasirūpinti augalų apsauga nuo ligų ir kenkėjų. Kaip tai padaryti naudojant biologines priemones? Patars Sodininkystės ir daržininkystės instituto vyresnioji  mokslo darbuotoja dr. Elena Survilienė-Radzevičė.

„Soduose“ pradedame ciklą pasakojimų apie dendrologines kolekcijas. Istorija byloja, kad svetimžemiai sumedėję augalai Lietuvoje pradėti auginti dar  XIV– XV a. Lietuvos dendrologų draugijos duomenimis, dabar indvidualiose dendrologinėse kolekcijose auginama per 2000 rūšių įvežtinių augalų – tai daugiau nei pusė visų tokių augalų Lietuvoje. Prieš keletą metų išleistoje specialioje knygoje pristatomos trys dešimtys turtingiausių šalies dendrologinių kolekcijų. Vienos jų šeimininkas – ilgametis Žemės ūkio akademijos, vėliau universiteto dėstytojas prof. Stasys Juknevičius. Jis savo dendrologinę kolekciją pradėjo kurti 1964m. tėvų žemėje Panevėžio rajone Rabikių kaime. 7,5 ha plote pirmiausia buvo pasodinta baltoji eglė, sidabrinis kėnis, amūrinis kamštenis. Dabar profesoriaus kolekcija viena gausiausių šalyje, vien tik magnolijų 64 rūšys.

Ved. Arvydas Urba.

„Sodai“ – penktadienį, gegužės 15 d., 12.12 val., laida kartojama  21.08 val. per LRT RADIJĄ.

Kontaktai:  sodai@lrt.lt ; (8-5) 236 30 01; 868657248

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...