captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: žemdirbiškos tradicijos perimamos iš kartos į kartą

Panevėžio rajono Vėjeliškio kaime gyvenantys Alma ir Alfonsas Molevičiai, nelengvu darbu sukūrę ūkį, perleido jį vaikams. Dabar sesuo Lina ir brolis Tomas tvarkosi savarankiškai. Gavę ES paramą jauniesiems ūkininkams per penkerius metus modernizavo 400 ha augalininkytės ūkį.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.

Panevėžio rajono Vėjeliškio kaime gyvenantys Alma ir Alfonsas Molevičiai, nelengvu darbu sukūrę ūkį, perleido jį vaikams. Dabar sesuo Lina ir brolis Tomas tvarkosi savarankiškai. Gavę ES paramą jauniesiems ūkininkams per penkerius metus modernizavo 400 ha augalininkystės ūkį. Tęstinumas, atrodo, bus ir toliau – Tomo mažamečiai vaikai jau ūkininkus žaidžia smėlio dėžėje...

Beveik metus besitęsianti sudėtinga padėtis pieno sektoriuje į kampą varo ne vieno pieno ūkio šeimininką. Žlugdančios pieno supirkimo kainos verčia ūkininkus taupyti, atsisakyti net ir svarbių ūkiuose reikalų. Retokai dabar pieno ūkyje aptiksi, kad šeimininkai rastų laiko su tiesiogine veikla nesusijusiems, nors dažnai širdžiai maloniems užsiėmimams. Kelmės rojono Kunigiškių kaimo ūkininkai Raselė ir Stasys Astrauskai savo darbus planuoja taip, kad ne tik aplinkai tvarkyti, didelio kruopštumo reikalaujantiems rankdarbiams, bet ir saviveiklai, kelionėms laiko randa. 

Rubrikos „Diena kaime“ pagrindinis herojus šią savaitę – Molėtų rajono Paažuolio kaime gyvenantis Kęstutis Orentas. Jis – buvęs profesionalus sportininkas. 1964 m. dalyvavo Tokijo olimpinėse varžybose. Vėliau domėjosi menais, tapo skulptoriumi, o dabar jau 13 metų gyvena kaime. Turi 4 ha pievų, sodą, daržą, šiltnamį. Visus tvarkosi kartu su žmona Liūdyte. Pats labiausiai mėgsta žvejoti. Tiesa, tik praėjusį savaitgalį žvejyba buvo sėkminga, o pastarosiomis dienomis nekimba. Koks trečiadienis buvo, ar pavyko prie skulptūrų padirbėti? 

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, gegužės 14 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...