captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie muziejų problemas ir džiaugsmus

„Muziejininkams pirmiausia reikia turėti daug žinių, daug domėtis, skaityti, neatsilikti nuo gyvenimo, aktualijų. Nes kaip gi kitaip jauną žmogų pritrauksi? Vyresnį žmogų gal ir sudominsi klasikine ekspozicija, bet dabartiniam jaunimui reikia interaktyvumo, kad suvoktų ir atpažintų.“
2014-ųjų Metų muziejininke išrinkta Biržų krašto muziejaus „Sėla“ muziejininkė Jadvyga Kriščiūnienė.
2014-ųjų Metų muziejininke išrinkta Biržų krašto muziejaus „Sėla“ muziejininkė Jadvyga Kriščiūnienė.

„Muziejininkams pirmiausia reikia turėti daug žinių, daug domėtis, skaityti, neatsilikti nuo gyvenimo, aktualijų. Nes kaip gi kitaip jauną žmogų pritrauksi? Vyresnį žmogų gal ir sudominsi klasikine ekspozicija, bet dabartiniam jaunimui reikia interaktyvumo, kad suvoktų ir atpažintų“, – pastebi 2014-ųjų Metų muziejininke išrinkta Biržų krašto muziejaus „Sėla“ muziejininkė Jadvyga Kriščiūnienė.

„Neteisybės pasaulyje ne sumažėjo, o dar padaugėjo. Tai, ką šiandien matome, – kad teisingumas ir tiesa dažnai nesutampa, – yra viena svarbiausių „Fidelijaus“ temų: dažnai teisingumas būna galingųjų rankose, o tiesa – nuskriaustųjų širdyse. Ir ši problema yra amžina“, – sako režisierius Oskaras Koršunovas, pastatęs Ludwigo van Beethoveno operą „Fidelijus“ Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje: apie Majamio miesto architektūrą ir didžiulę filantropų dovaną Čikagos meno institutui.

„Muziejininkams pirmiausia reikia turėti daug žinių, daug domėtis, skaityti, neatsilikti nuo gyvenimo, aktualijų. Nes kaip gi kitaip jauną žmogų pritrauksi? Vyresnį žmogų gal ir sudominsi klasikine ekspozicija, bet dabartiniam jaunimui reikia interaktyvumo, kad suvoktų ir atpažintų“, – pastebi 2014-ųjų Metų muziejininke išrinkta Biržų krašto muziejaus „Sėla“ muziejininkė Jadvyga Kriščiūnienė. Kaip sekasi muziejams pritraukti ir sudominti jaunimą? Ar muziejininkams pavyksta griauti sustabarėjusių, vien istorija gyvenančių savo krašto mylėtojų stereotipą? Kuo nustebins gegužės 18-ąją – Tarptautinę muziejų dieną – prasidėsiantis ketvirtasis Lietuvos muziejų kelias? Apie tai savo mintimis dalysis 2014-ųjų Metų muziejininkė J. Kriščiūnienė ir Lietuvos muziejų asociacijos valdybos pirmininkas, Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktorius Raimundas Balza.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ gegužės 14 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...