captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: vitražo menininkė Eglė Valiūtė

„Mano kūrybos atrama – lietuvių liaudies dainos ir Čiurlionis, kuris buvo man labai brangus nuo pat vaikystės, ir jo požiūris į pasaulį yra tikrai labai artimas man“, – sako vitražistė Eglė Valiūtė.
Vitražo menininkė Eglė Valiūtė. Anatano Žitkauso nuotr.
Vitražo menininkė Eglė Valiūtė. Anatano Žitkauso nuotr.

„Mano kūrybos atrama – lietuvių liaudies dainos ir Čiurlionis, kuris buvo man labai brangus nuo pat vaikystės, ir jo požiūris į pasaulį yra tikrai labai artimas man“, – sako vitražistė Eglė Valiūtė, atnaujinusi prieš du dešimtmečius savo pačios sukurtą diptiką pagal M. K. Čiurlionio vitražų piešinius „REX“.

„Europos šiuolaikinės architektūros apdovanojimai rodo, kad gera ir kokybiška architektūra gali labai pagerinti miesto aplinką, tad miestų valdžia turėtų pasitikėti architektais ir investuoti į jų projektus“, – įspūdžiais apie geriausius Europos pastatus dalijasi Lietuvos architektų sąjungos kūrybos direktorė Rūta Leitanaitė, prestižiškiausių architektūros Mies van der Rohe apdovanojimų Barselonoje (Ispanija) nepriklausoma ekspertė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Nuo pradinių klasių daug skaičiau. Manau, kad knygų skaitymas ugdo raštingumą, nes, kai skaitai, matai visus tuos kablelius, brūkšnius, dvitaškius, jie nesąmoningai įsirėžia į sąmonę. Vėliau, vyresnėse klasėse, daug lengviau, nes nebereikia kalti daugelio taisyklių“, – sako geriausiai Nacionalinį diktantą parašiusi ir raštingiausia Lietuvos gyventoja pripažinta Agnė Kazlauskaitė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie šių metų Nacionalinį diktantą.

„Mano kūrybos atrama – lietuvių liaudies dainos ir Čiurlionis, kuris buvo man labai brangus nuo pat vaikystės, ir jo požiūris į pasaulį yra tikrai labai artimas man. <...> Stikle reikėjo suvaldyti dailininko erdvę, nes juodos spalvos kontūro eskizuose jis nenaudojo. Bandžiau pasekti jo teptuko brūkšnį, pustonių kryptį, tiesiog pabuvau meistre Čiurlioniui“, – pasakoja vitražistė Eglė Valiūtė, atnaujinusi prieš du dešimtmečius savo pačios sukurtą diptiką pagal M. K. Čiurlionio vitražų piešinius „REX“. Apie vitražų kūrimą, jų likimus ir viltingą šio meno ateitį –pokalbis su E. Valiūte.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ gegužės 13 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...