captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: ar maištinga jaunoji teatro kūrėjų karta?

„Festivalio „TYLOS!“ įvesdinta pirmoji jaunų režisierių karta jau diktuoja progresyviausias Lietuvoje teatrines tendencijas. Kitiems „TYLOS!“ tapo vieninteliu susitikimu su publika prieš apsisprendžiant nebūti teatre. Šių metų dalyviais tikiu besąlygiškai, jie tikrai ne atsitiktiniai.“
Festivalio „Tylos!“ meno vadovė Gabrielė Tuminaitė. M. Juknevičiūtės nuotr.
Festivalio „Tylos!“ meno vadovė Gabrielė Tuminaitė. M. Juknevičiūtės nuotr.

„Festivalio „TYLOS!“ įvesdinta pirmoji jaunų režisierių karta jau diktuoja progresyviausias Lietuvoje teatrines tendencijas. Kitiems „TYLOS!“ tapo vieninteliu susitikimu su publika prieš apsisprendžiant nebūti teatre. Šių metų dalyviais tikiu besąlygiškai, jie tikrai ne atsitiktiniai, ne vienadieniai kūrėjai“, – tarptautinį teatro debiutų festivalį pristato „TYLOS!“ meno vadovė, režisierė Gabrielė Tuminaitė.

„Galbūt ateis laikas, kai fotografuosime mintimis: užteks pažvelgti, pamąstyti ir nusiųsti informaciją fotoaparatui. Neatmeskime tokios galimybės, juk technologijos tobulėja labai sparčiai“, – sako fotomenininkas Vytautas V. Stanionis, sostinės „Prospekto“ galerijoje atidaręs parodą „Nespalvoti atsigręžimai“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Per knygos pristatymą patvinusioje aistringoje retorikos jūroje, kurioje publika tiesiog skendo, beveik nė žodžio nebuvo apie pačią knygą. Kam? Pasiskaitysite. Dabar kaifuokite nuo kultūrinio roko žvaigždžių. Dar vienas tokių pasisėdėjimų bruožas – visi būna fantastiškai draugiški, plojantys vienas kitam per petį ir šiukštu nediskutuojantys...“ – apie retoriką ir viešą kalbėjimą savo komentare svarsto meno kritikas Vaidas Jauniškis.   

„Per septynerius festivalio organizavimo metus keičiausi ir aš, ir mano santykis į debiutuojančius teatro meno kūrėjus. Festivalio „TYLOS!“ įvesdinta pirmoji jaunų režisierių karta jau diktuoja progresyviausias Lietuvoje teatrines tendencijas. Kitiems „TYLOS!“ tapo vieninteliu susitikimu su publika prieš apsisprendžiant nebūti teatre. Šių metų dalyviais tikiu besąlygiškai, jie tikrai ne atsitiktiniai, ne vienadieniai kūrėjai“, – tarptautinį teatro debiutų festivalį, prasidėsiantį su šūkiu „Maištas, konfliktas, drąsa“,  pristato „TYLOS!“ meno vadovė, režisierė Gabrielė Tuminaitė. Ar tikrai jaunoji scenos menų kūrėjų karta yra maištinga ir drąsi? Kuo pasižymi debiutuojantys lietuvių dramaturgai? Ir kuo nustebins šiųmetinis festivalis? Apie tai – pokalbis su festivalio „TYLOS!“ meno vadove G. Tuminaite, festivalio dalyve, režisiere Kamile Gudmonaite ir teatro kritike Kristina Steiblyte.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ gegužės 12 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...