captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: jaunatviška energija ir sūriai gelbsti pieno ūkį

Panevėžio rajono Genėtinių kaime dirbantys Jurgita ir Giedrius Juškos, baigę Vilniuje universitetus, perėmę iš tėvų pieno ūkį, dar prieš keletą metų ėmėsi gaminti sūrius ir patys juos realizuoti. Dabar jau prie namų statosi ir sūrinę.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Dėl mažų pieno supirkimo kainų keblioje situacijoje atsidūrė ne vienas šalies pieno ūkis. Sumanesni žemdirbiai, pasitelkę tėvų patirtį, prisidėję savo mokslų privalumus, sugeba suktis. Panevėžio rajono Genėtinių kaime dirbantys Jurgita ir Giedrius Juškos, baigę Vilniuje universitetus, perėmę iš tėvų pieno ūkį, dar prieš keletą metų ėmėsi gaminti sūrius ir patys juos realizuoti. Dabar jau prie namų statosi ir sūrinę.

Šios savaitės laidose su rubrika „Diena kaime“ kalba Kęstutis Orentas – Tokijo olimpinių žaidynių dalyvis, skulptorius, jau keliolika metų gyvenantis Molėtų rajono Paažuolių kaime. Keturių hektarų ūkio šeimininkas su žmona Liudyte augina sau daržovių, turi sodą, šiltnamį. Buvęs garsus pasaulyje sportininkas dabar labiausiai mėgsta triūsti sode, būti gamtoje ir žvejoti. Net ir skulptoriaus amatui dabar skiria nedaug laiko. Beveik kasdien su valtimi plaukia į Stirnių ežerą. Savaitgalį sužvejojo 2,5 kg lydeką, laimikiu dalijasi su draugais, kaimynais. Ar oras leido pažvejoti pirmadienį, ar teko šiltnamyje ar sode padirbėti?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, gegužės 12 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...