captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija“: moteris, veikusi ten, kur labiausiai reikėjo

Gabrielė Petkevičaitė-Bitė – viena iš pirmųjų ir ryškiausių besikuriančios XX amžiaus pradžios lietuviškos visuomenės veikėjų, publicistė, lietuviškų laikraščių bendradarbė, rašytoja, pedagogė, filantropė.
Gabrielė Petkevičaitė-Bitė.
Gabrielė Petkevičaitė-Bitė.

Gabrielė Petkevičaitė-Bitė – viena iš pirmųjų ir ryškiausių besikuriančios XX amžiaus pradžios lietuviškos visuomenės veikėjų, publicistė, lietuviškų laikraščių bendradarbė, rašytoja, pedagogė, filantropė. Žvelgiant į jos veiklos visumą – nuo pirmos nelegalios mokyklos mergaitėms iki kandidatavimo į prezidento postą 1926 m. – akivaizdus nuoseklumas ir kryptingumas. Kaip ji pati sakė savo tautos žmonėms: „Kelkimės ir kelkime darbais, pavyzdžiu ir žodžiu“. Amžininkų atsiminimuose pabrėžiama, kad Bitės laikysena išsiskiria žodžių ir darbų sutapimu – ji visuomet buvo pasiryžusi įgyvendinti tai, ką skelbia. Ji visada imdavosi veiklos, kuri buvo reikalingiausia tuo metu: mokė, gydė žmones, rašė knygas, rengė vadovėlius, rinko tautosaką, bitininkavo, augino našlaičius, leido į mokslus neturtingus jaunuolius.

Apie Gabrielės Petkevičaitės-Bitės veiklą ir palikimą kalba Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Rūta Bagdonienė, metodininkė Asta Nedveckienė, Puziniškio dvarelio muziejininkė Irena Lesvinčiūnienė.

Ved. Inga Berulienė.

„Gyvoji istorija" – gegužės 15 d., penktadienį, 16.05 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...