captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: kitoks daržas kaime ir mieste

Bendruomeniniai daržai Vakarų sostinėse nenaujas, nors vis dar populiarėjantis reiškinys. Jie dažnai kuriami atokiuose apleistų rajonų užkampiuose, pusiau legaliai, tačiau su dideliu entuziazmu ir siekiu suburti bendruomenes, atgaivinti beveides erdves, priartinti miestiečius prie gamtos.

Bendruomeniniai daržai Vakarų sostinėse – tokiose kaip Londonas, Berlynas, net šiaurinis Helsinkis – nenaujas, nors vis dar populiarėjantis reiškinys. Jie dažnai kuriami atokiuose apleistų rajonų užkampiuose, pusiau legaliai, tačiau su dideliu entuziazmu ir siekiu suburti bendruomenes, atgaivinti beveides erdves, priartinti miestiečius prie gamtos.

Vieno iš Vilniaus bendruomeninių daržo įkūrėjas Mindaugas Danys sako, kad jo ir bendraminčių motyvacija yra panaši.  „Mes visi mėgėjai. Yra daugybė knygų apie protingą, tinginio, miestiečio daržą. Mūsų talkininkai varijuoja tarp tinginio ir miestiečio“, – šypsosi jis ir priduria, kad jam patinka idėja, kad daržas mieste gali atlikti daugybę funkcijų – socialinę, poilsio, šviečiamąją ir aplinkosauginę.

Tuo metu už pusšimčio kilometrų į šiaurę, Širvintų rajone, Lapelių kaime ūkininkaujantys Eimutė ir Giedrius Lučiūnai kuria daržą pagal gamtinės žemdirbystės principus – be sintetinių trąšų ir neigiamo požiūrio į piktžoles bei kenkėjus. Jiems taip pat svarbus ryšys su mieste gyvenančiais jų daržovių valgytojais, kuriuos visus pažįsta, nes augina daržoves pagal išankstinį susitarimą.

Apie įvairius daržus ir dar įvairesnius daržininkus pirmadienio, gegužės 11 d., laidoje „Vienkartinė planeta“ 16.05 val. per LRT RADIJĄ. Kartojama sekmadieniais 06.30 val.

Vedėja Vaida Pilibaitytė.

https://www.facebook.com/vienkartine.planeta

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close