captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Prieš 250 metų, 1762-ųjų spalio 5-ąją, Austrijos kunigaikštienė Marija Teresė savo vyrui Pranciškui I vardinių proga surengė muzikinę staigmeną – Vienos pilies teatre buvo parodyta nauja Christopho Willibaldo Glucko opera „Orfėjas ir Euridikė“. 
Kompozitorius Christophas Willibaldis Gluckas. Wikipedia.org nuotr.
Kompozitorius Christophas Willibaldis Gluckas. Wikipedia.org nuotr.

Prieš 250 metų, 1762-ųjų spalio 5-ąją, Austrijos kunigaikštienė Marija Teresė savo vyrui Pranciškui I vardinių proga surengė muzikinę staigmeną – Vienos pilies teatre buvo parodyta nauja Christopho Willibaldo Glucko opera „Orfėjas ir Euridikė“. Scenoje atkurta mirtį nugalinčių personažų meilės istorija siejosi su kilmingosios poros puoselėjama širdžių draugyste. Apie  Ch. W. Glucko „Orfėją ir Euridikę“ – pirmadienio viktorinoje.

„Jei būčiau vaikęsis honoraro prieš trisdešimt ar keturiasdešimt metų, tai vargu, ar Rusijoje žmonės žinotų, kad Lietuvoje, be Eduardo Mieželaičio ir Vytauto Montvilos, dar yra poetų. Tada visiems reikėjo aiškinti, kad yra, pavyzdžiui, toks Marcelijus Martinaitis ar Jonas Strielkūnas“, – sako lietuvių poeziją į rusų kalbą verčiantis Georgijus Jefremovas. Ar rusų skaitytojui įdomi lietuvių poezija?

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Naujų knygų apžvalgoje – leidyklos „Kitos knygos“ vadovas Gediminas Baranauskas ir vertėja Alma Naujokaitienė apie Viktoro Pelevino apysakų rinkinį „Ananasinis vanduo puikiajai damai“, du romanus - Manuelio Rivaso „Dailidės pieštukas“ ir Jose Saramago „Kai mirtis nusišalina“, Nobelio ekonomikos premijos laureato Paulo Krugmano studiją „Įveikime ekonominę depresiją“ bei Gedimino Kajėno sudarytą knygą „Pasaulis pagal Barą“.

Prieš 250 metų, 1762-ųjų spalio 5-ąją Austrijos kunigaikštienė Marija Teresė savo vyrui Pranciškui I-ajam vardinių proga surengė muzikinę staigmeną – Vienos pilies teatre buvo parodyta nauja Christopho Willibaldo Glucko opera „Orfėjas ir Euridikė“. Scenoje atkurta mirtį nugalinčių personažų meilės istorija siejosi su kilmingosios poros puoselėjama širdžių draugyste. Apie  Ch. W. Glucko „Orfėją ir Euridikę“ – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ spalio 8 d., pirmadienį, nuo 08.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...