captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – rašytoja Vaiva Grainytė

„Klasikinių operų libretai atrodo gana primityvūs, remiasi meilės trikampiu ir nuodų taure. Viską ten padaro muzika ir scenografija. Tačiau dabar operos sąvoka išsiplėtė. Aš operą suvokiu, kaip darnią kelių žanrų sintezę“, – sako libretą operai „Geros dienos“ sukūrusi Vaiva Grainytė.
Kęstučio Serulevičiaus nuotr.
Kęstučio Serulevičiaus nuotr.

„Klasikinių operų libretai atrodo gana primityvūs, remiasi meilės trikampiu ir nuodų taure. Viską ten padaro muzika ir scenografija. Tačiau dabar operos sąvoka išsiplėtė. Aš operą suvokiu, kaip darnią kelių žanrų sintezę“, – sako libretą operai „Geros dienos“ sukūrusi rašytoja Vaiva Grainytė.

„Teatre nebėra nieko naujo, jaunieji, pasiūlykit ką nors originalaus. Tokios kalbos piktina. Mes ateiname ne pasirodyti, o kalbėti taip, kaip matome pasaulį“, – sako režisūros studentė Kamilė Gudmonaitė. Apie teatrą – Nacionalinėje scenoje debiutavę Gintaro Varno mokiniai.

Kodėl statoma taip mažai nacionalinių operų? Kodėl nacionaliniai pastatymai rodomi vos pora kartų per sezoną? Ar jauni solistai laukiami operos teatre? Apie tai Europos operos dienos proga kalbamės su Nacionalinio operos ir baleto teatro generaliniu direktoriumi Gintautu Kėvišu.

„Galbūt ateis laikas, kai fotografuosime mintimis: užteks pažvelgti, pamąstyti ir nusiųsti informaciją fotoaparatui. Neatmeskime tokios galimybės, juk technologijos tobulėja labai sparčiai“, – sako fotomenininkas Vytautas V. Stanionis, sostinės „Prospekto“ galerijoje atidaręs parodą „Nespalvoti atsigręžimai“.

„Per knygos pristatymą patvinusioje aistringoje retorikos jūroje, kurioje publika tiesiog skendo, beveik nė žodžio nebuvo apie pačią knygą. Kam? Pasiskaitysite. Dabar kaifuokite nuo kultūrinio roko žvaigždžių. Dar vienas tokių pasisėdėjimų bruožas – visi būna fantastiškai draugiški, plojantys vienas kitam per petį ir šiukštu nediskutuojantys...“ – apie retoriką ir viešą kalbėjimą savo komentare svarsto meno kritikas Vaidas Jauniškis.

„Mes turime tiek daug nereikalingų daiktų. Esame jais tiesiog apsikrovę. Manome, kad jie mums teikia laimės, tačiau yra atvirkščiai – jie mūsų gyvenimus daro daug sudėtingesnius. Apskritai, visa šiandieninė vartojimo kultūra yra labai keista. Ar mums tikrai reikalingos 25 poros batų?“ – klausia „Dizaino savaitės“ svečias – atliekų dizaineriu save pristatantis menininkas iš Suomijos Henrikas Enbomas.

„Socialinės temos man svarbios, bet dar svarbiau kaip jos ištransliuojamos. Man neįdomu, kai aktualijos mene išrėkiamos, trypiama su vėliavomis. Norisi perteikti mintį netikėtai, paradoksaliai“, – sako rašytoja Vaiva Grainytė, su kuria susitiksime tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – gegužės 9 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gegužės 10 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close