captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: kas lemia ūkininkų nuotaikas darbymečio metu?

Panevėžio rajone Šilų kaime gyvenantis 200 ha augalininkystės ūkio šeimininkas Jonas Pranckūnas jau baigia svarbiausią pavasario darbų etapą – vasarinių kultūrų sėją. Kalbintas laukuose pertraukėlės rapsų sėjos metu jis nebuvo geros nuotaikos.

Panevėžio rajone Šilų kaime gyvenantis 200 ha augalininkystės ūkio šeimininkas Jonas Pranckūnas jau baigia svarbiausią pavasario darbų etapą – vasarinių kultūrų sėją. Kalbintas laukuose pertraukėlės rapsų sėjos metu jis nebuvo geros nuotaikos. Mat pritrūko sėklos, yra neaiškumų naujuose šiemet  žalinimo reikalavimuose, dar reikės teikti pasėlių deklaracijas.

Pavasario darbymetis laukuose visuomet susijęs su gamtos pabudimu, tuo pačiu ir gamtoje esančių kenkėjų aktyvumo pradžia, dažnai ir įvairių augalų žydėjimo galima žala žmogui. Sušilus orams atkunta erkės, pradeda žydėti alergiją dažnai sukeliantys augalai, o augalų apsaugos priemonių ir trąšų naudojimo metu cheminės medžiagos gali sukelti taip pat nepalankias organizmo reakcijas. Nemažiau ūkininkų sveikatai grėsmingas didelis fizinis krūvis, emocinis pervargimas. Ar darbų virtinėje žemdirbiams lieka laiko pasirūpinti savo sveikata?

Laidos rubrika „Diena kaime“ šią savaitę bus su 4 ha žemės savininku, Tokijo olimpinių žaidynių dalyviu, garsiu anuomet visame pasaulyje bėgiku, skulptoriumi Kęstučiu Orentu. Jis ilgai gyvenęs ir dirbęs Vilniuje dabar jau keliolika metų su žmona Liudyte įsikūręs Paažuolių kaime ant Stirnių ežero kranto. Vieną garsiausių Lietuvos ilgų nuotolių bėgikų įsikurti kaime paskatino pomėgis žvejoti ir drožinėti. Dar aktyviai sportuodamas ir vėliau, dirbdamas fizinio lavinimo treneriu, savarankiškai studijavo meno istoriją, mokėsi iš geriausių Lietuvos skulptorių, tapytojų ir dabar nemažai laiko skiria kūrybai. Paažuolio kaime turi dirbtuves, o sodyboje stovi kunigaikštis Mindaugas, keli nukryžiuotieji ir karžygiai. Troboje – bėgikai, krepšininkai, šventasis Kristoforas, daug įvairių moterų skulptūrų, raganų. Dar vienas Kęstučio pomėgis – žvejyba, kuriai jis skiria daugiausia laiko. Pirmasis pokalbis su sportininku ir menininku apie praėjusį savaitgalį kaime.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, gegužės 11 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...