captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“

Parazitinės ligos tyko smėlio dėžėse ir miško uogose. Kodėl suaugusiems žmonėms ima klibėti dantys ir kodėl sakoma, kad mūsų savijauta yra režimo, mitybos ir nuotaikų veidrodis?  
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro Epidemiologinės priežiūros skyriaus gydytoja epidemiologė Aušra Bertulienė sako, kad paimti nuo obels nukritusį obuolį ar nusiskinti braškę ir nenuplovus juos suvalgyti –didžiausia klaida, galinti rimtai susargdinti žmogų. Laukinių gyvūnų ir naminių augintinių organizmai – ypatinga terpė, reikalinga gyvuoti daugybei parazitų. Jų kiaušinėliais užteršiama aplinka. Žmonės, neplaunantys rankų ir daržų gėrybių, gali rimtai susirgti.

Parodontozės terminą žino daugelis – tai liga, kai kliba dantys suaugusiems žmonėms. Šiais laikais ši liga vadinama kitaip, ir gydymas yra šiuolaikiškas ir efektyvus. Svarbu, kad žmogus ateitų gydytis, jei pradėjo kraujuoti dantenos ar ėmė judėti dantys. Apie tai laidoje paaiškins VU ligoninės Žalgirio klinikos vyriausioji gydytoja prof. Alina Pūrienė.

Su akupunktūros specialiste gydytoja Albina Trečiakauskiene kalbėsimės ne tik apie biologiškai aktyvius taškus. Gydytoja paaiškins, kodėl žmogui kenkia pyktis, didelis liūdesys ir kodėl vyrams nepatariama valgyti daug grūdų produktų.

Ved. Rasa Pekarskienė.

(Laida kartojama.)

„Sveikata“ transliuojama šeštadieniais 11.03 val. ir ketvirtadieniais 15.05 val.
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...