captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Iš radijo aukso fondo“: Motiejaus Valančiaus „Palangos Juzė“

Motiejaus Valančiaus „Palangos Juzė“ į Lietuvos radijo teatrą atkeliavo1966 m. ir iki šių dienų porina išmintį apie aplankytus kraštus, sutiktus žmones ir jų papročius. Palangos Juzės vaidmenį sukūrė aktorius, rašytojas, Kovo 11-osios Akto signataras Kazys Saja.
Motiejus Valančius.
Motiejus Valančius.

Motiejaus Valančiaus „Palangos Juzė“ į Lietuvos radijo teatrą atkeliavo1966 m. ir iki šių dienų porina išmintį apie aplankytus kraštus, sutiktus žmones ir jų papročius.

Palangos Juzės vaidmenį sukūrė aktorius, rašytojas, Kovo 11-osios Akto signataras Kazys Saja. Kartą žurnalistas pasiteiravo, kodėl rašytojas toks retas svečias savo gimtojoje Žemaitijoje, Kazys Saja atsakė: „Ten neberandu nė vieno vienmečio, su kuriuo galėčiau prisiminti, kas čia kaip gyveno, kodėl viskas taip ne į gera pasikeitė. Akys nuolat užkliūva už prasigėrusių vyrų ir moterų, apleistų laukų, trobų, gyvulėlių.

Viešpatie, – atsidūsta rašytojas Kazys Saja, – kaip mums reikia naujo Valančiaus!

Bet kur tas svertas, kuriuo  toks didis žmogus dabar galėtų išjudinti žmones? Kokiais žodžiais dar būtų galima juos paskatinti bent kiek gerbti ir branginti savo žmoniškumą, savo šeimą ir Žemaičių žemę?”

Spektaklį režisavo Vladas Jurkūnas. Vaidino aktoriai Arnas Rosenas, Eugenija Pleškytė, Povilas Saudargas, Aldona Vaitkutė, Valys Derkintis, Petronėlė Zaniauskaitė, Meilė Kudarauskaitė ir Felicija Pikelienė.

Laidos redaktorė Vida Mikšytė. Garso režisierė Sonata Jadevičienė.

„Iš radijo aukso fondo“ gegužės 18 d., pirmadienį, 14.05 val. LRT KLASIKOS programoje.

Kartojama per LRT RADIJĄ gegužės 23 d. 01.05 val.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...