captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sodai“: vejos auginimo ypatumai ir mados

Gegužės pradžia – tinkamas metas vejoms sėti. Kokybiška veja turėtų būti lygi, suformuota iš specialių vejinių žolių, nepiktžolėta, dekoratyvios spalvos.Tinkamai įrengta ir prižiūrima veja gali džiuginti 10–15 metų.

Gegužės pradžia – tinkamas metas vejoms sėti. Kokybiška veja turėtų būti lygi, suformuota iš specialių vejinių žolių, nepiktžolėta, dekoratyvios spalvos.Tinkamai įrengta ir prižiūrima veja gali džiuginti 10–15 metų. Didžiausią reikšmę vejos būklei ir ilgaamžiškumui turi dirvožemio sudėtis ir derlingumas. Be to, reikia atsižvelgti į sklypo dieninio apšvietimo niuansus: vejai geriau tinka pietinė ar rytinė pusė, tačiau, tinkamai parinkus žolės rūšis, galima išauginti gerą veją ir mažiau saulėtoje pusėje. Vejos auginimo ypatumus aptars, su vejos įrengimo madomis ir tendencijomis supažindins bendrovės „Dotnuvos projektai“ vadybininkas, vejų auginimo ir priežiūros ekspertas Vilmantas Petrauskas.

Gegužės 9 d., šeštadienį, Vilniuje Botanikos sodo Vingio skyriuje organizuojama tulpių žydėjimo popietė. Joje didžiausias dėmesys bus skiriamas vėlyvų veislių tulpėms. Renginio organizatoriai – VU Botanikos sodo darbuotojai, mokslininkai – dešimtmečius patys augina tulpes. Dabar kolekcijoje apie 400 veislių ir rūšių. Numatyta ne tik orginalios tulpių kolekcijos apžiūra. Bus metų tulpės rinkimai, sodo specialistai pristatys etnografinių gėlių darželių ypatumus, numatyta  keramikos dirbinių paroda ant žolės, floristinių darbų paroda, sodo apžvalga su arboristais nuo medžių viršūnių. Apie renginį išsamiau ir apie įdomybes jame pasakos VU Botanikos sodo Vingio skyriaus vedėja dr. Regina Juodkaitė.

Ved. Arvydas Urba.

„Sodai“ – penktadienį, gegužės 8 d., 12.12 val., laida kartojama  21.08 val. per LRT RADIJĄ.

Kontaktai:  sodai@lrt.lt ; (8-5) 236 30 01; 868657248

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...