captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dešimt balų“: kaip pasirinkti pradinę mokyklą – pagal prestižą ar pirmąją mokytoją?

Pradinėse mokyklose pats sujudimas – mat šiomis dienomis formuojamos naujos pradinukų klasės, mokyklos kviečia būsimus pirmokėlius ir jų tėvus į atvirų durų dienas. Deja, kaip rodo oficialioji statistika, per ketverius metus daugybė pradinukų pakeičia savo pasirinktas mokyklas ar mokytojas.

Gegužę pradinėse mokyklose pats sujudimas – mat šiomis dienomis formuojamos naujos pradinukų klasės, mokyklos kviečia būsimus pirmokėlius ir jų tėvus į atvirų durų dienas. Deja, kaip rodo oficialioji statistika, per ketverius metus daugybė pradinukų pakeičia savo pasirinktas mokyklas ar mokytojas. 

Net 2/3 visų pradinių mokyklų per ketverius metus netenka nuo kelių procentų iki daugiau kaip 70 proc. visų mokinių, pradėjusių lankyti pirmąją klasę. Kas slypi po šia statistika: tik mokinių ir jų tėvų emigracija, ar prasta psichologinė atmosfera, patyčios, žemas akademinis lygis?

Bei, kaip dar atvirų durų mokyklose metu pajusti, ar su naująja mokytoja vaikui bus pakeliui? Pagaliau, iš kokių ženklų galima numanyti, kad vaiko santykiai su būsima mokytoja ir bendraklasiais nesiklostys ir galbūt vertėtų per vasarą paieškoti kitos pradinės mokyklos? 

Laidoje dalyvaus: psichologė psichoterapeutė, ​privataus darželio ir mokyklos​ direktorė Audronė Kancė ir Šiaulių universiteto Edukologijos fakulteto Ugdymo sistemų katedros lektorė Margarita Vilkonienė.

Vedėja Jonė Kučinskaitė.

„Dešimt balų" gegužės 7 d., ketvirtadienį,16.05 val., kartojama 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...