captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: ar grybuose besikaupianti radiacija gali kenkti?

Grybai kaupia įvairius mikroelementus, juose gali kauptis ir radionuklidai. Grybuose tiriamas radioaktyviojo cezio aktyvumas, nes šio radionuklido į aplinką daugiausia pateko po avarijos Černobylyje, be to, šis radionuklidas palyginti yra ilgaamžis.

Grybai kaupia įvairius mikroelementus, juose gali kauptis ir radionuklidai. Radiacinės saugos centras, siekdamas apsaugoti gyventojus nuo nepagrįstos apšvitos jonizuojančiąja spinduliuote, atlieka įvairių gaminių, maisto produktų, tarp jų ir grybų, radioaktyviosios taršos tyrimus. Grybuose tiriamas radioaktyviojo cezio aktyvumas, nes šio radionuklido į aplinką daugiausia pateko po avarijos Černobylyje, be to, šis radionuklidas palyginti yra ilgaamžis. Jo vis dar yra mūsų šalies aplinkoje. Apie taršą grybuose pasakoja Radiacinės saugos centro direktorius Albinas Mastauskas.

Žmogaus endokrininę sistemą sudaro liaukos, gaminančios ir išskiriančios hormonus, reguliuojančius organizmo medžiagų apykaitą. Endokrininė sistema lemia mūsų ūgį, kaulinės sistemos tvirtumą, moteriškumo ar vyriškumo bruožus, mūsų emocijas, elgesį, o taip pat ir mūsų senėjimo procesus. Apie pojūčius, kurie vargina sutrikus skydliaukės veiklai, laidoje aiškins endokrinologas profesorius Vaidotas Urbanavičius.

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ – šeštadienį,  spalio 6 d., 11.03 val. ir spalio 11 d., ketvirtadienį, 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

(Laida kartojama.)

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...