captcha

Jūsų klausimas priimtas

LRT RADIJAS pradeda transliuoti dokumentikos ciklą „65+“

Europa sparčiai sensta. Prognozuojama, kad po dešimtmečio kas penktas europietis bus vyresnis nei 65-erių, o šimtmečio viduryje pirmą kartą istorijoje vyresnio amžiaus žmonių bus daugiau nei jaunų. Ką mums reiškia senatvė?  Kaip jaučiamės, ką veikiame, kaip į mus žvelgia kiti?

Europa sparčiai sensta. Prognozuojama, kad po dešimtmečio kas penktas europietis bus vyresnis nei 65-erių, o šimtmečio viduryje pirmą kartą istorijoje vyresnio amžiaus žmonių bus daugiau nei jaunų. Senėjimas vadinamas vienu didžiausių mūsų visuomenės iššūkių. Lietuva yra kiek jaunesnė už Europos Sąjungos senbuves. Tačiau senstame triskart greičiau už kitas šalis. Ką mums reiškia senatvė?  Kaip jaučiamės, ką veikiame, kaip į mus žvelgia kiti? Tuo domisi LRT RADIJO žurnalistai, rengiantys dokumentikos ciklo „65+“ pasakojimus.

„Mane nustebino, kad kalbinti žmonės nenorėjo kalbėti apie senatvę – jiems tai yra kažkas atgrasaus, su kuo jie nenori tapatintis“, – sako LRT RADIJO žurnalisto Simono Bendžiaus kalbinta sociologė Gražina Rapolienė. „Tokio supratimo, kad senatvė gali būti sveika, kad tai nėra liga, kad tai gali būti gražus laikotarpis – to nėra“, – pastebi ji.

Vieni išėję į pensiją aktyviai savanoriauja, studijuoja ar ūkininkauja, o kiti labiau stebi, klauso ir kažko laukia. Ko? Atsakymą klausytojai išgirs Giedrės Trapikaitės pasakojime apie senjorų laisvalaikį. Žurnalistė Živilė Kropaitė pasakos apie tai, su kokiais iššūkiais vyresni žmonės susiduria darbo rinkoje. Tuo metu Vaida Ražaitytė domisi, ar įmanoma išgydyti senatvę.

Radijo dokumentikos ciklas „65+“ bus transliuojamas keturis gegužės sekmadienius 11.05 val. per LRT RADIJĄ. Pirmoji ciklo dalis – gegužės 10 d.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...