captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

„Gimtoji kalba yra bendrosios meilės ryšys, vienybės motina, pilietiškumo tėvas, valstybės sargas. Sunaikink kalbą – sunaikinsi santaiką, vienybę ir dorybę“, – rašė didžiausias XVI a. kovotojas dėl gimtosios kalbos teisių Mikalojus Daukša.
Titulinis Mikalojaus Daukšos „Postilės“ puslapis. wikipedia.org nuotr.
Titulinis Mikalojaus Daukšos „Postilės“ puslapis. wikipedia.org nuotr.

„Gimtoji kalba yra bendrosios meilės ryšys, vienybės motina, pilietiškumo tėvas, valstybės sargas. Sunaikink kalbą – sunaikinsi santaiką, vienybę ir dorybę“, – rašė didžiausias XVI a. kovotojas dėl gimtosios kalbos teisių Mikalojus Daukša. Artėjant spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai – pirmadienio viktorinoje apie lietuvių kalbos gynimą.

Gegužės 4–10 d. šalyje vyks jau dešimtoji, jubiliejinė „Dizaino savaitė“. Penkiuose miestuose architektai, dizaineriai, gamintojai, bendradarbiaudami su akademine bendruomene, kvies į renginius, parodas, kūrybines dirbtuves. Pokalbis su asociacijos „Lietuvos dizaino forumas“ direktore, festivalio kuratore Audrone Drungilaite.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Renkame Metų verstinę knygą. „Regimybės ir tikrovės santykio mįslę užmenantis pavadinimas verčia mus tam tikru kampu žvelgti į tekstą ir ieškoti knygoje biblinių aliuzijų, kurių čia yra gausu“, – pastebi Johno Maxwello Coetzee romano „Jėzaus vaikystė“ vertėja Ona Daukšienė.

„Gimtoji kalba yra bendrosios meilės ryšys, vienybės motina, pilietiškumo tėvas, valstybės sargas. Sunaikink kalbą – sunaikinsi santaiką, vienybę ir dorybę“, – rašė vienas lietuvių raštijos kūrėjų, didžiausias XVI a. kovotojas dėl gimtosios kalbos teisių Mikalojus Daukša. Kalbą žmonės laiko viena didžiausių tautos vertybių, ja didžiuojasi, ją puoselėja. Kalba vienija tautą, jos ryšys atskleidžia bendras šaknis, kultūrinį paveldą. Artėjant spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai – pirmadienio viktorinoje apie gimtosios kalbos gynimą.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ gegužės 4 d., pirmadienį, nuo 8.10 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...