captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – grafikė ir pedagogė Eglė Vertelkaitė

„Kaip reikėtų mokyti menų bendrojo lavinimo mokykloje – čia jau kultūros strategavimas. Skandinavijoje net mažiausio miestelio mokyklos turi visas sąlygas, o pas mus daug kas priklauso nuo asmeninių iniciatyvų. Gerai, jeigu mokykloje dirba atsidavęs mokytojas.“
Grafikė ir pedagogė Eglė Vertelkaitė.
Grafikė ir pedagogė Eglė Vertelkaitė.

„Kaip reikėtų mokyti menų bendrojo lavinimo mokykloje – čia jau kultūros strategavimas. Skandinavijoje net mažiausio miestelio mokyklos turi visas sąlygas, o pas mus daug kas priklauso nuo asmeninių iniciatyvų. Gerai, jeigu mokykloje dirba atsidavęs mokytojas“, – patirtimi dalijasi grafikė ir pedagogė Eglė Vertelkaitė.

„Stravinskio baletas „Šventasis pavasaris“ labai mėgstamas šokėjų ir statomas įvairiausiai. Labai įdomi ritminė struktūra, tad nusprendėme jį interpretuoti urbanistinio šokio stilistika“, – apie šiuolaikinę klasikinio baleto interpretaciją pasakoja šokio teatro „Low air“ narys Laurynas Žakevičius.

„Bibliotekos turi ne kurti kuo daugiau paslaugų, bet reaguoti, ko reikia žmonėms. Ir didžiausias iššūkis šiandien – išsiaiškinti, ko iš bibliotekų nori jauni žmonės“, – sako Vilniuje viešėjusi tarptautinės bibliotekų organizacijos vadovė Sinikka Sipila. Pokalbis apie bibliotekų fenomeną Skandinavijoje.

„Manau, kad tėčiui svarbiausia buvo ne „kaip“, o „kodėl“. Tik ieškant atsakymų į šį klausimą, ateidavo naujos formos, medžiagos, galimybės“, – tėvą dailininką Vincą Kisarauską prisimena jo dukra Aistė Kisarauskaitė. Nacionalinėje galerijoje atidarytos dvi parodos, pristatančios dailininko kūrybą ir asmenybę.

„Oksfordo žodynas 2013 metų žodžiu išrinko „selfie“. Galime šaipytis, vadinti asmenukes savimeilės ženklu, intymumo likučių išviešinimu, tačiau šis reiškinys jau įaugo į mūsų kultūrą“, – pažvelgti į šį fenomeną siūlo menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis.   

Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ susitiksime su grafike ir pedagoge E. Vertelkaite, galerijoje „Kairė – dešinė“ pristatančia parodą „Glosos“. Parodos fone kalbamės apie skirtingų kartų santykį su istorija ir menu. 

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – gegužės 2 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gegužės 3 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close