captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Literatūros akiračiuose“ – apie nevienareikšmes sovietmečio situacijas

„Kai tyrinėji sovietmetį, sėdi archyvuose, skaitai atsiminimus, periodiką, supranti, kad nieko nesupranti. Supratau, jog reikia kalbėtis su žmonėmis, klausinėti, kokioje terpėje ir kokiu būdu visa tai atsirasdavo, kokia buvo to laiko konjunktūra, žmonių santykiai.“
Literatūrologo Rimanto Kmitos knygos „Nevienareikšmės situacijos“ viršelio fragmentas.
Literatūrologo Rimanto Kmitos knygos „Nevienareikšmės situacijos“ viršelio fragmentas.

„Kai tyrinėji sovietmetį, sėdi archyvuose, skaitai atsiminimus, periodiką, supranti, kad nieko nesupranti. Supratau, jog reikia kalbėtis su žmonėmis, klausinėti, kokioje terpėje ir kokiu būdu visa tai atsirasdavo, kokia buvo to laiko konjunktūra, žmonių santykiai“, – knygos „Nevienareikšmės situacijos“ atsiradimą aiškina jos sumanytojas, literatūrologas Rimantas Kmita.

Knygoje sudėti rašytojų, vertėjų, redaktorių, skaitytojų, bibliotekininkų, mokytojų, dėstytojų, knygynų darbuotojų pasakojimai apie sovietmečio literatūros lauką.

Kaip pasirinkti pašnekovai ir kam suteikta teisė kalbėti? Ar sakytinė istorija nėra sąlygiška, nes pašnekovai renkasi ką pasakyti ir ką nutylėti? Kokia tokių pokalbių vertė? Kokia istorija atsiskleidžia iš šių pokalbių?

Apie tai – Jolantos Kryževičienės pokalbis su knygos sumanytoju literatūrologu R. Kmita, istorikais Violeta Davoliūte ir Aurimu Švedu.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Literatūros akiračiai“ – gegužės 3 d., sekmadienį, 17.03 val. per LRT RADIJĄ.

 

Laida kartojama gegužės 5 d., antradienį, 16.03 val. per LRT RADIJĄ.

 

https://www.facebook.com/LiteraturosAkiraciai

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...