captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie laisvės kalbą - džiazą

„Džiazas yra visus jungianti universali laisvės kalba. Tarptautinę džiazo dieną UNESCO kviečia viso pasaulio žmones ir muzikantus vienytis per muziką, šventinius renginius ir kitą šiai dienai skirtą veiklą. Tikime, kad mūsų žinią – norą suvienyti visą pasaulį – išgirs.“

„Džiazas yra visus jungianti universali laisvės kalba. Tarptautinę džiazo dieną UNESCO kviečia viso pasaulio žmones ir muzikantus vienytis per muziką, šventinius renginius ir kitą šiai dienai skirtą veiklą. Tikime, kad mūsų žinią – norą suvienyti visą pasaulį – išgirs dar daugiau neabejingų džiazui ar tik bepradedančių juo domėtis“, – sako Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos generalinė sekretorė Marija Drėmaitė.

„Lietuvos kultūros instituto idėja suteikia pagrindą profesionaliai plėsti Lietuvos kultūros sklaidą, skatinti kultūros mainus, didinti Lietuvos kultūros ir kūrybinių sektorių tarptautiškumą. Lietuvos kultūros ekonomika perspektyvi, kūrybiniai procesai šalyje generuoja apie 5 proc. BVP, beveik 5 proc. sudaro kūrybos eksportas, tad turime nuolatos skatinti realų mūsų kultūros eksportą bei didinti Lietuvos matomumą, tai šiandien yra kaip niekad svarbu“, – sako kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje apie Michelio Houllebecq'o romaną, sukėlusį didelį ažiotažą Prancūzijoje ir kitur.

„Džiazas yra visus jungianti universali laisvės kalba. Tarptautinę džiazo dieną UNESCO kviečia viso pasaulio žmones ir muzikantus vienytis per muziką, šventinius renginius ir kitą šiai dienai skirtą veiklą. Mums ypač malonu, kad šiemet prie šios iniciatyvos prisidėjo dar daugiau Lietuvos atlikėjų. Tikime, kad mūsų žinią – norą suvienyti visą pasaulį – išgirs dar daugiau neabejingų džiazui ar tik bepradedančių juo domėtis“, – sako Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos generalinė sekretorė Marija Drėmaitė. Pokalbyje apie laisvės kalbą – džiazą dalyvauja Lietuvos džiazo federacijos valdybos primininkas Kastytis Narmontas, džiazo muzikantai ir pedagogai – Olegas Molokojedovas ir Artūras Anusauskas.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ balandžio 30 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...