captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Euroradijo“ koncerte iš Vilniaus – Tarptautinio M. K. Čiurlionio pianistų konkurso nugalėtojas

Spalio 6-osios vakarą LRT KLASIKA sveikinsis su „Euroradijo“ auditorija. Nacionalinėje filharmonijoje bus pristatyta Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro, diriguojamo Roberto Šerveniko, parengta programa iš „Euroradijo“ ciklo „Geriausi nacionaliniai koncertai“.
Rusų pianistas Jevgenijus Starodubcevas.
Rusų pianistas Jevgenijus Starodubcevas.

Šeštadienį, spalio 6-osios vakarą, LRT KLASIKA sveikinsis su „Euroradijo“ auditorija. Nacionalinėje filharmonijoje bus pristatyta Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro, diriguojamo Roberto Šerveniko, parengta programa iš „Euroradijo“ ciklo „Geriausi nacionaliniai koncertai“.

Šiuo koncertu siekiama dar sykį priminti Europai apie didį lietuvių kompozitorių ir dailininką Mikalojų Konstantiną Čiurlionį (1875–1911). Pernai, minint Čiurlionio 100-ąsias mirties metines, Vilniuje buvo surengtas XII Tarptautinis M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas. Tarp pianistų nugalėtoju tapo Jevgenijus Starodubcevas iš Maskvos. 30-metis rusų atlikėjas pakerėjo savo talentu ir vertinimo komisiją, ir publiką. Išskirtinėmis tapo ir jo Čiurlionio muzikos interpretacijos. Kaip pirmosios vietos laimėtojas be piniginės premijos jis taip pat pelnė teisę surengti koncertą su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru. Spalio 6 d. kaip tik ir įvyks šios premijos dalies išpildymas, klausant milijoninei „Euroradijo“ auditorijai.

Koncerte taip pat skambės Čiurlionio „Trys preliudai“. Tai išlikę fortepijoniniai eskizai iš Čiurlionio kurtos operos „Jūratė ir Kastytis“. Ankstyva kompozitoriaus mirtis nutraukė šį pasakos sekimą operos kalba, turėjusį tapti jo opus magnum. Liko preliudai, mielai skambinami pianistų fortepijonu. Kompozitorius Arvydas Malcys pabandė atkurti šių negimusios operos eskizų simfoniškąją prigimtį, aranžuodamas juos simfoniniam orkestrui.

Koncertą orkestras užbaigs vokiečių romantiko Johanneso Brahmso Simfonija Nr. 1c-moll.

„Euroradijo“ koncerto transliacija iš Nacionalinės filharmonijos – spalio 6 d. 19.00 val. per LRT KLASIKĄ.

Drauge su Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje susirinkusia LRT KLASIKOS auditorija „Euroradijo“ eteryje koncerto klausysis Estijos, Danijos, Ispanijos, Kroatijos, Latvijos, Lenkijos, Naujosios Zelandijos, Norvegijos, Portugalijos, Slovėnijos, Turkijos ir Vokietijos radijo klausytojai.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...