captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: urbanistinis šokio teatras „Low Air“

„Mes norime populiarinti urbanistinį arba kitaip – gatvės šokį kaip meno formą, nes iki šių dienų Lietuvoje buvo sunku surasti kas pažiūrėtų į tai ne kaip į dviejų šokėjų dvikovą (kas dažna gatvės šokyje), o kaip į meninę formą, kuria irgi galima kalbėti.“
Urbanistinis šokio teatras „Low Air“.
Urbanistinis šokio teatras „Low Air“.

„Mes norime populiarinti urbanistinį arba kitaip – gatvės šokį kaip meno formą, nes iki šių dienų Lietuvoje buvo sunku surasti kas pažiūrėtų į tai ne kaip į dviejų šokėjų dvikovą (kas dažna gatvės šokyje), o kaip į meninę formą, kuria irgi galima kalbėti“, – urbanistinį šokio teatrą „Low Air“ pristato vienas įkūrėjų Laurynas Žakevičius.

„Lietuvoje altas nėra pripažintas kaip solinis instrumentas, o aš labai norėjau pati atlikti kokį ypatingą kūrinį, kad būtų galima atskleisti alto virtuoziškumą. Kadangi Henri Vieuxtemps’o Elegija yra gana sudėtingas, bet romantinis kūrinys, aš paprašiau savo dėstytojo, kad man padėtų parašyti naują kūrinio transkripciją“, – būsimą tarptautinio kamerinės muzikos festivalio „Avanti“ koncertą, kuriame bus atliekama pasaulinė premjera – H.Vieuxtemps’o Elegija altui ir orkestrui, pristato altininkė ir dirigentė Ugnė Tiškutė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Jaunimas gyvena visiškai kitame pasaulyje – dominuoja vaizdo kultūra. Kai mokytojas yra knygos, o mokinys – vaizdo kartos, natūralu, kad kažkas nesudera“, – pastebi Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto dekanas daktaras Antanas Smetona. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie jaunimo kalbą.

„Mes norime populiarinti urbanistinį arba kitaip – gatvės šokį kaip meno formą, nes iki šių dienų Lietuvoje buvo sunku surasti kas pažiūrėtų į tai ne kaip į dviejų šokėjų dvikovą (kas dažna gatvės šokyje), o kaip į meninę formą, kuria irgi galima kalbėti. Taigi mūsų tikslas – populiarinti gatvės šokius per teatrą, šokio teatrą, į šią platformą įtraukiant naujų vartotojų, naujų kūrėjų ir kad tai taptų nauja menine išraiška“, – urbanistinį šokio teatrą „Low Air“ pristato vienas įkūrėjų Laurynas Žakevičius. Tarptautinę šokio dieną – pokalbis apie gatvės šokių socialinę reikšmę, šokio populiarumą tarp Lietuvos jaunimo ir būsimą premjerą „Šventasis pavasaris“ pagal I. Stravinskio to paties pavadinimo kūrinį – su šokėjais, choreografais L. Žakevičiumi ir Airida Gudaite. 

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ balandžio 29 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...