captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Ūtą keis ir turtins Raudonosios Lakaunės

Atsivežęs į Molėtų rajono Ūtos kaimą iš Prancūzijos 150 pieninių Raudonųjų Lakaunės veislės avių, netradicinio mąstymo ir veikimo ūkininkas Giedrius Prakapavičius jų bandą plės iki pusės tūkstančio.
Laidos rengėjai Algirdas Steponavičius<br> Rima Jakutytė<br> Arvydas Urba ir Regina Montvilienė.
Laidos rengėjai Algirdas Steponavičius
Rima Jakutytė
Arvydas Urba ir Regina Montvilienė.

Atsivežęs į Molėtų rajono Ūtos kaimą iš Prancūzijos 150 pieninių Raudonųjų Lakaunės veislės avių, netradicinio mąstymo ir veikimo ūkininkas Giedrius Prakapavičius jų bandą plės iki pusės tūkstančio. Ūtos kaime renovuoja apleistus pastatus. Čia rengs pirmąją Lietuvoje mechanizuoto avių melžimo aikštelę, cechą, slėgs Europoje populiarius Rokforo sūrius.

Lietuvoje auga naminių gyvūnų kirpimo bei kailio priežiūros paslaugų poreikis. Šiuo metu didesniuose Lietuvos miestuose jau nieko nebestebina iškaba ,,Šunų kirpykla“ ar ,,Gyvūnų grožio salonas“. Gyvūnų kirpyklos mūsų šalyje sparčiau pradėtos steigti dar tik maždaug prieš dešimtmetį. Pavyzdžiui, Šiauliuose dabar veikia apie dešimt šunų kirpyklų. Priklausomai nuo šuns veislės, dydžio, kai kurių kitų sąlygų kirpimas gali kainuoti 40–150 litų. Norint apkirpti savo augintinį Vilniuje veikiančiose kirpyklose, tenka užsirašyti iš anksto, yra eilė.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, spalio 8 d., 06.03 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close