captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

„Atradau muzikoje šviesą. Pirmąkart patyriau ekstazę, aš sklendžiau dusdamas iš džiaugsmo!“, – rašė kompozitorius ir pianistas Aleksandras Skriabinas. Jo kūryba – vėlyvojo romantizmo rusiškoji atmaina, derinanti tradicinį bei modernųjį mąstymą.
Kompozitorius ir pianistas Aleksandras Skriabinas.
Kompozitorius ir pianistas Aleksandras Skriabinas.

„Atradau muzikoje šviesą. Pirmąkart patyriau ekstazę, aš sklendžiau dusdamas iš džiaugsmo!“, – rašė kompozitorius ir pianistas Aleksandras Skriabinas. Jo kūryba – vėlyvojo romantizmo rusiškoji atmaina, derinanti tradicinį bei modernųjį mąstymą. Apie prieš 100 metų Anapilin iškeliavusį Aleksandrą Skriabiną – pirmadienio viktorinoje.

Kartu su pavasario žiedais, išsiskleis puiki gitaros muzikos puokštė – balandžio 29 d. sostinės Šventosios Kotrynos bažnyčioje rengiama „Gitaros fiesta“. „Gitara – itin intymus ir subtilus instrumentas. Ji žinoma visame pasaulyje, todėl yra sukaupusi turtingą praeitį. Atskleisime klausytojams tą gitaros įvairiapusiškumą, leidžiantį pajausti laiko ir muzikos tėkmę“, – žada renginį organizuojančios asociacijos „Ars Libera“ valdybos pirmininkas, gitaristas Gintaras Kamsiukas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Renkame Metų verstinę knygą. „Išskirtinis rašytojos Sofi Oksanen bruožas pavaizduoti istorinį įvykį per savo kūniškąją patirtį“, – pastebi literatūrologė Jurga Katkuvienė, aptardama trečiąjį jos istorinės trilogijos romaną „Kai dingo balandžiai“, kurį iš suomių kalbos vertė Danutė Sirijos Giraitė.

„Atradau muzikoje šviesą. Pirmąkart patyriau ekstazę, aš sklendžiau dusdamas iš džiaugsmo!“, – rašė kompozitorius ir pianistas Aleksandras Skriabinas, originaliausia ir ekscentriškiausia figūra XIX – XX a. sandūros rusų muzikoje. Jo kūryba – vėlyvojo romantizmo rusiškoji atmaina, derinanti tradicinį ir modernųjį mąstymą. Jo filosofiniai užrašai atspindi kraštutinį individualizmą, krikščioniškojo istorizmo, naujosios vokiečių filosofijos įtaką. Apie prieš 100 metų Anapilin iškeliavusį Aleksandrą Skriabiną – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ balandžio 27 d., pirmadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...